Samsung A52 alınır mı?

Samsung A52 4500 TL'ye alınır mı?

• Alınır

• Alınmaz

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Bütçe
4200
Katılmıyorum, hiçbir sorun yaşamadım.

Bende yaşadım, forumdaki birçok MIUI kullanıcısıda yaşadı.
Genele bakmalıyız hocam öneri yaparken sadece ben böyle deneyimledim bu yüzden böyle demek yanlış.

Sadece sorunları bırakırsak bile şu sorunlar var;
Kamera yazılımı kötü (ki kamerada gerçekten çok önemli bir şey bu. GCAM kurulabilir tabii çok kolay bir şekilde)
Bellekte hiçbir şey tutamıyor.
Fazla RAM tüketiyor.
Şaka gibi ama reklamlar var (15 dakikada hepsi kapatılabiliyor ama yenede, neden?)
Hiç stabil değil.
Çok komik sorunlar olabiliyor çoğu cihazda örneğin Qualcomm Snapdragon 860 gibi amiral gemisi bir yonga seti kullanan X3 Pro ana menüde takılıyor 🤣

MIUI, Xiaomi cihazları için bir eksidir.
4 aydan fazladır kullanıyorum :)

A52'yi mi :D

Bende yaşadım, forumdaki birçok MIUI kullanıcısıda yaşadı.
Genele bakmalıyız hocam öneri yaparken sadece ben böyle deneyimledim bu yüzden böyle demek yanlış.

Sadece sorunları bırakırsak bile şu sorunlar var;
Kamera yazılımı kötü (ki kamerada gerçekten çok önemli bir şey bu. GCAM kurulabilir tabii çok kolay bir şekilde)
Bellekte hiçbir şey tutamıyor.
Fazla RAM tüketiyor.
Şaka gibi ama reklamlar var (15 dakikada hepsi kapatılabiliyor ama yenede, neden?)
Hiç stabil değil.
Çok komik sorunlar olabiliyor çoğu cihazda örneğin Qualcomm Snapdragon 860 gibi amiral gemisi bir yonga seti kullanan X3 Pro ana menüde takılıyor 🤣

MIUI, Xiaomi cihazları için bir eksidir.

A52'yi mi :D

:)Farklı telefonlardan bahsediyoruz sanki.
Sol alttan bir bakın ;)

Son düzenleyen: Moderatör:
Mi 11 Lite alınır ama MIUI kesinlikle kullanılmaz. Xiaomi EU veya özel ROMlar yüklenmesi gerek. Redmi Note 10 Pro ise Redmi olduğu için alınmaz. Ama sırf One UI kalitesi için Samsung alınır.

:) Farklı telefonlardan bahsediyoruz sanki.
Sol alttan bir bakın ;)

Hocam neden böyle bir link attınız ki?
Sol altta hiçbir şey gözükmüyor :D

Ayrıca dediğimi düzgün okuyun.

A52'nin Redmi Note 10 Pro'dan üstün olduğu yanları Note 10 Pro kullanarak nasıl anlayacaksınız?

A52'yi 15 dakika kullanarak bu dediğim üstün yanları anlayamazsınız dedim :D

:)Farklı telefonlardan bahsediyoruz sanki.
Sol alttan bir bakın ;)
MIUI çok berbat. Sanırım stok ROM kuklanıyorsunuz ki haberiniz yok. Örneğin Redmi Note 8 çok sattı Android 11 desteği gelecek dediler ama telefon çok zorlandı sistem partisyonuna sığmadı MIUI. Ne var ne yok kestiler özelliklerden. Mi 9T de aynı şekilde. Ne olacağı hiç belli değil bir gün sabah bakarsınız "System has been destroyed" uyarısı ile servise verirsiniz.

MIUI çok berbat. Sanırım stok ROM kuklanıyorsunuz ki haberiniz yok. Örneğin Redmi Note 8 çok sattı Android 11 desteği gelecek dediler ama telefon çok zorlandı sistem partisyonuna sığmadı MIUI. Ne var ne yok kestiler özelliklerden. Mi 9T de aynı şekilde. Ne olacağı hiç belli değil bir gün sabah bakarsınız "System has been destroyed" uyarısı ile servise verirsiniz.

O gün geldiğinde yazarım buraya ama gerçekten ilginç yani aldığım günden beri hiç sorunsuz kulanan bir tek ben miyim bu cihazı, üstelik kullanmaktan gerçekten keyif alıyorum, gerek ekran parlaklığı, hızı vs. yani enteresan. Sorun yaşayan varsa umarım yazar buraya ya da gayet mutlu mesut olan, kendimi yalnız hisettim :D fanboyluk olarak anlaşılmasın yani Redmi olmasa Hasan olsa aynı deneyimleri belirtirim.

O gün geldiğinde yazarım buraya ama gerçekten ilginç yani aldığım günden beri hiç sorunsuz kulanan bir tek ben miyim bu cihazı, üstelik kullanmaktan gerçekten keyif alıyorum, gerek ekran parlaklığı, hızı vs. yani enteresan. Sorun yaşayan varsa umarım yazar buraya ya da gayet mutlu mesut olan, kendimi yalnız hisettim :D fanboyluk olarak anlaşılmasın yani Redmi olmasa Hasan olsa aynı deneyimleri belirtirim.

Hocam size saydığım artılar var.

Redmi Note 10 Pro'yu kendi başına değerlendirirsek iyi cihaz zaten ama bir A52 değil.
A52 daha iyi bizim tartıştığımız nokta bu zaten.

Bütçe 5500'e çıkmadığı sürece yok hocam.
Mi 11 Lite ve Redmi Note 10 Pro var ancak A52 varken alınmaz.

Fiyatı tekrar 4100 TL civarına düşerse alınabilir. 4500 TL'de ise daha iyi alternatifi olmadığı için gene alınır. Ama 4100 TL'ye almak varken niye 4500 TL verelim ki? O yüzden tekrar 4100 TL'ye düşmesini bekleyin.

1 hafta önce telefonun fiyatı 4050TL civarındayken konuyu açtığımda 4450 TL olmuştu. Şu an ise 4213 TL. Acelem yok üniversiteler açılana kadar 1 ay sürem var. Sizce beklemeli miyim? Fiyatı tekrar 4050 seviyesine düşer mi yoksa sabit kalır veya artar mı? Ne olacağını bilemezsiniz tabii ama telefon piyasasından hiç haberi olmayan birisi olarak, sizlerin bir tahminde bulunabileceğini düşündüm.
@kade sizi de ekleyeyim.

1 hafta önce telefonun fiyatı 4050TL civarındayken konuyu açtığımda 4450 TL olmuştu. Şu an ise 4213 TL. Acelem yok üniversiteler açılana kadar 1 ay sürem var. Sizce beklemeli miyim? Fiyatı tekrar 4050 seviyesine düşer mi yoksa sabit kalır veya artar mı? Ne olacağını bilemezsiniz tabii ama telefon piyasasından hiç haberi olmayan birisi olarak, sizlerin bir tahminde bulunabileceğini düşündüm.
@kade sizi de ekleyeyim.

Hocam fiyatlar doların yükselmesi inmesi gibi şeyler ile pek alakalı değil.

Yani kimse tahmin edemez tarzı bir şey :/

Fiyatı tekrar 4050 seviyesine inmezse alternatif cihazlara bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı