Samsung A52 vs. Xiaomi 11 Lite vs. Redmi Note 10 Pro vs. Apple 2020 SE

Ekran boyutu ve pil ömrü sıkıntı olmayacaksa iPhone SE 2 bu bütçede en güçlü ve kamerası iyi olan model. Onun dışında Snapdragon 865 S20 FE'ye bütçeniz yetiyorsa ona bakabilirsiniz.

iPhone SE'yi kenarda bırakıp diğer modelleri kıyaslarsak Galaxy A52 bu üçü arasında en öne çıkan cihaz. Yazılım desteği ve OIS bu bütçe için çok güzel. Performans ve pil ömrü anlamında sorun çıkarmaz.

Bence Redmi Note 10 Pro'yu direkt eleyin. Alınacak bir model değil. Ben olsaydım bu dördü arasından Mi 11 Lite alırdım çünkü teknik özellikleri A52 ile benzer olmasına rağmen 400 lira kadar daha ucuz. Yazılımı sıkıntı çıkardığında da ROM atıp devam ederdim.

Ekran boyutu ve pil ömrü sıkıntı olmayacaksa iPhone SE 2 bu bütçede en güçlü ve kamerası iyi olan model. Onun dışında Snapdragon 865 S20 FE'ye bütçeniz yetiyorsa ona bakabilirsiniz.

iPhone SE'yi kenarda bırakıp diğer modelleri kıyaslarsak Galaxy A52 bu üçü arasında en öne çıkan cihaz. Yazılım desteği ve OIS bu bütçe için çok güzel. Performans ve pil ömrü anlamında sorun çıkarmaz.

Bence Redmi Note 10 Pro'yu direkt eleyin. Alınacak bir model değil. Ben olsaydım bu dördü arasından mi 11 Lite alırdım çünkü teknik özellikleri A52 ile benzer olmasına rağmen 400 lira kadar daha ucuz. Yazılımı sıkıntı çıkardığında da ROM atıp devam ederdim.

Ailemi S20 FE'ye ikna edebilirim. Aralarındaki en iyi S20 FE, değil mi?

Ailemi S20 FE'ye ikna edebilirim. Aralarındaki en iyi S20 FE, değil mi?
Sanırım S20 FE, performans anlamında iPhone SE 2 ile denk bir cihaz. Ekran kalitesi ve pil ömrü açısından da yine S20 FE daha iyi. Bütçenizi arttıramazsanız A52 ile Mi 11 Lite arasında tercih yapmanızı öneririm. Redmi Note 10 Pro bence alınmaması gereken bir telefon. Önceden de söylediğim gibi, yazılım işleriyle uğraşmayı seviyorsanız Mi 11 Lite temiz bir kullanımla 3-4 yıl götürebilir.

Sanırım S20 FE, performans anlamında iPhone SE 2 ile denk bir cihaz. Ekran kalitesi ve pil ömrü açısından da yine S20 FE daha iyi. Bütçenizi arttıramazsanız A52 ile mi 11 Lite arasında tercih yapmanızı öneririm. Redmi Note 10 Pro bence alınmaması gereken bir telefon. Önceden de söylediğim gibi, yazılım işleriyle uğraşmayı seviyorsanız mi 11 Lite temiz bir kullanımla 3-4 yıl götürebilir.

Hocam bildiğim kadarıyla yazılımı da işin içine katınca SE 2 daha iyi bir performans veriyor.

Hocam bildiğim kadarıyla yazılımı da işin içine katınca SE 2 daha iyi bir performans veriyor.
Uzun ömürlülük açısından SE 2 daha iyi olacaktır tabii ki fakat Snapdragon 865 de yabana atılacak bir işlemci değil. Bir bütün olarak düşündüğümüzde bence S20 FE daha mantıklı oluyor gibi çünkü iPhone SE 2'nin ekranı ve pili tercihleri etkileyebilecek unsurlar. Arkadaş sadece performans ve kamera odaklıysa iPhone SE 2 tercih edebilir diye düşünüyorum.

Uzun ömürlülük açısından SE 2 daha iyi olacaktır tabii ki fakat Snapdragon 865 de yabana atılacak bir işlemci değil. Bir bütün olarak düşündüğümüzde bence S20 FE daha mantıklı oluyor gibi çünkü iPhone SE 2'nin ekranı ve pili tercihleri etkileyebilecek unsurlar. Arkadaş sadece performans ve kamera odaklıysa iPhone SE 2 tercih edebilir diye düşünüyorum.

Bencede S20 FE SD daha mantıklı hocam zaten.

Aralarında donanım, performans ve arka kamera olarak en iyi cihaz SE 2020. Ekran ve batarya yüzünden önermem. Senin için önemsiz ise alabilirsin.

Diğer modeller arasından da önerim A52.

SE 2020 fiyatına da önerim S20 FE SD 865 modeli olur.

Geri
Yukarı