Samsung A52s Wi-Fi ünlem (internet olmadan bağlı) işareti

Alicem Doğan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600, Asus GTX 650Ti Boost 2GB, Corsair Vengeance 16GB (2x8), Biostar M700 500GB M2 SSD, Samsung 860 EVO 500GB SSD, Seagate Barracuda 1TB HDD, Windows 10 Home SL 21H2

Laptop: (HP Vitcus 15.6") i7 12700h , RTX 3050Ti, 16GB DDR4, 1TB WD M2 SSD, W11 Home SL
Arkadaşlar merhaba. Galaxy A52s 5G telefona sahibim. Android 13 güncellemesi geldi ama henüz yapmadım, cihaz Android 12.

Öğrenci yurdunda kalıyorum ve yurdun interneti kat kat Access Point'lerle sağlanıyor. Telefon ile internete bağlandığımda 1 dakika kadar internete erişebiliyorum ama hemen sonrasında Wi-Fi simgesinde ünlem işareti çıkıyor ve Wi-Fi listesinde "internet olmadan bağlı" ifadesini görüyorum. Wi-Fi'ı kapatıp geri açtığımda aynı şekilde döngü devam ediyor. Masaüstü veya laptop bilgisayarımda böyle bir problem yaşamıyorum. Ve bu problemi yalnızca yurdun internetinde yaşıyorum.

Yurttaki arkadaşlarımın da hiçbiri bu problemi yaşamıyor. DNS değiştirmeyi denedim, ağı unutup tekrar girmeyi denedim ancak hiçbiri yardımcı olmadı. Sorunun telefon kaynaklı mı yurdun interneti kaynaklı mı emin değilim. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Arkadaşlar merhaba. Galaxy A52s 5G telefona sahibim. Android 13 güncellemesi geldi ama henüz yapmadım, cihaz Android 12.

Öğrenci yurdunda kalıyorum ve yurdun interneti kat kat Access Point'lerle sağlanıyor. Telefon ile internete bağlandığımda 1 dakika kadar internete erişebiliyorum ama hemen sonrasında Wi-Fi simgesinde ünlem işareti çıkıyor ve Wi-Fi listesinde "internet olmadan bağlı" ifadesini görüyorum. Wi-Fi'ı kapatıp geri açtığımda aynı şekilde döngü devam ediyor. Masaüstü veya laptop bilgisayarımda böyle bir problem yaşamıyorum. Ve bu problemi yalnızca yurdun internetinde yaşıyorum.

Yurttaki arkadaşlarımın da hiçbiri bu problemi yaşamıyor. DNS değiştirmeyi denedim, ağı unutup tekrar girmeyi denedim ancak hiçbiri yardımcı olmadı. Sorunun telefon kaynaklı mı yurdun interneti kaynaklı mı emin değilim. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.
Aynı telefona sahibim ağ ayarlarını sıfırlamayı dene :)

Birden fazla cihazla girip girememe olayıyla ilgili olabiliyor bazen bu sorun. Zaten nete giren çok kişi varsa KYK'nın loginine bile zor girersin. Cihazlar arasında geçiş yaparken her seferinde çıkış ve giriş yaptığına da emin olmalısın.

Telefonu kapatıp açtınız mı ?

Ayrıca telefonu güncellemeni şiddetle tavsiye ederim.
Telefonu kapatıp açtım ve tekrar ayarları sıfırladım. Problem burada çözüldü ve sonrasında da yazılım güncellemesi yaptım. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı