Samsung A54 gece kendi kendine şarj yedi

Morgan.jones

Decipat
Makaleler
1
Daha fazla  
11 Mayıs perşembe günü Samsung A54 aldım sıfır. Pili bir gün rahat rahat gidiyor gidiyor ama dün akşam 12'de şarjdan çıkardım ve hiç kullanmadım, daha demin telefonu elime aldım ve %100'den %85'e gerilemiş şarj. Sorun nedir? Yoksa telefon yeni olduğundan mı?

Screenshot_20230518_112338_Device care.jpg

Samsung gece uyumuyor, pil yemeye devam ediyor... Ben Bixby rutin ile gece otomatik olarak güç tasarrufuna alıyorum farklı bir serinin telefonu var bende ancak 2 3 kat azaldı gece tüketimi.

Hocam cihazı hiç kapatıp açtınız mı? İlk alındıktan sonra böyle olduysa bir kere kapatıp açmak pili dengeleyebilir. Zaten uzun süre telefonu kapatmamak pek de iyi değil. Her gün 1 kere kapatıp açmak iyi olur fakat o kadar da kasmaya gerek yok. Ara sıra kapatıp açsanız iyi olur.

Neden olduğu hakkında bir fikrim yok ama normal falan değil.
A50 kullanıyorum. Wi-Fi 24 saat açık, herhangi bir güç tasarrufu açma söz konusu değilken şurada gördüğünüz düzlük benzeri yapılar uyuduğum zamanlar.

Bir şeyler kullanıyordur. Tam emin değilim ama aşağıda listelenen uygulamalar aktif olarak kullanılmış olanlar. Yani arkada çalışanları göstermiyor. Zaten bu yüzden yüzdeleri toplandığında hiçbir zaman tutarlı olmuyor. Uygulamalara girince sure olarak söylüyor, batarya kullanımı olarak söylemiyor. Hatta uyuduğunuz zaman aralığı seçerseniz hiç uygulama kullanılmamış der.
Uygulamalar kısmından bakınca yazıyor bende. Ama tek tek bakmak gerekiyor.

Screenshot_20230518-120320_Device care.jpg
Screenshot_20230518-120323_Device care.jpg
Screenshot_20230518-121204_Settings.jpg

Neden? Fabrikadan gelen her ürün sapasağlam mi geliyor? Adamlar bunu sus olsun diye mi koymuş?
Screenshot_20230518-121420_Device care.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı