Samsung A7 2017 Custom ROM kurma

Normalde cihazı da görmüş. Neden böyle yaptıki acaba?
fastboot oem unlock bir de bu kodu deneyin.

@Heunzey
Hocam ayarlara girip geliştirici seçeneklerinden OEM kilidi ile alakalı kısmı atar mısınız?

Hocam atayım ama cidden hiçbir şey anlamadım son olaydan sonra. Bu işlem bir 15 dakika süreceğini düşünüyordum ama sanırsam bir 2 saat filan sürecek.

@Heunzey
Hocam aslında basit iş ama işte. OEM kilidi kapalı olunca ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯

1662544966403.png

1662545015493.png

OEM kilidi açılmamış hocam :D
Bu video işinizi görür:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Deneyeyim hocam siz gene de herhangi bir iletişim adresinizi vs verebilir misiniz?
Discord varsa iyi olur.

Konuyu hortlatıyorum, galiba bir çözüme ulaşılamamış. Telefonun bootloader kilidini açtıktan sonra odin üzerinden TWRP flaşlayıp, TWRP ana menüsünden yükleyi seçip hafıza kartına attığınız rom dosyasını seçip flaşlamanız gerekiyor. Rom flaşlamadan önce telefonunuzu sıfırlamanız da gerek. O tarz telefonlarda 10 dakikada rom değişiyor. Bence fabrika çıkışlı olarak Android 8 sürümüne sahip bir telefonunuz olmadığı için şanslı sayılırsınız hocam. GSI rom kurmak da basit bir olay ama onu kavramak zor oluyor bir tık. İyi forumlar, umarım bir sonuca ulaşırsınız.

Konuyu hortlatıyorum, galiba bir çözüme ulaşılamamış. Telefonun Bootloader kilidini açtıktan sonra Odin üzerinden TWRP flaşlayıp, TWRP ana menüsünden yükleyi seçip hafıza kartına attığınız ROM dosyasını seçip flaşlamanız gerekiyor. ROM flaşlamadan önce telefonunuzu sıfırlamanız da gerek. O tarz telefonlarda 10 dakikada ROM değişiyor. Bence fabrika çıkışlı olarak Android 8 sürümüne sahip bir telefonunuz olmadığı için şanslı sayılırsınız hocam. Gsı ROM kurmak da basit bir olay ama onu kavramak zor oluyor bir tık. İyi sosyaller, umarım bir sonuca ulaşırsınız.

Sorun TWRP menüsüne girememem. Ondan sonra da daha denemedim.

Sorun TWRP menüsüne girememem. Ondan sonra da daha denemedim.

Tekrar denemek gibi bir düşüncem var yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı