Samsung A70'e nasıl root atılır?

Ben önce bütün hikayeyi bir anlatayım önce bu telefonu Android 11'e güncelledim sonra baktım pek beğenemedim hem Samsung uygulamarı boşa çalışıyordu bende lineage OS kurmayı denedim beceremedim başkaları TWRP'den yapıyor ben açınca çöküyordu.
Sonra biraz daha arama yaptım Odin programını buldum o da bozuk Samsung'u düzeltmeye yarıyormuş. En son yeter dedim açtım buradan nasıl yapılır diye.
Keşke direkt PC'lerdeki gibi BIOS'a gir tak USB'yi çalıştır sonra da istediğini kur böyle basit bir işlemi bir beceremedim telefonda ya :D

Hadi Wi-Fi şifresine erişeceksiniz ama Knox sayacını attırmanızla belki de parmak izi okuyucusuna kadar telefonun birçok özelliğini kullanamayacaksınız. Samsung ile ilgili root emellerinizi cidden Knox'a değer mi diye bir gözden geçirip gerçekleştirmenizi tavsiye ederim. Halihazırda One UI gibi sorunsuz bir yazılım kullanırken de kimse custom ROM kurmak istemez, One UI + root ile de cihaz olası kullanılamaz olacaktır.

Hadi Wi-Fi şifresine erişeceksiniz ama knox sayacını attırmanızla belki de parmak izi okuyucusuna kadar telefonun birçok özelliğini kullanamayacaksınız. Samsung ile ilgili root emellerinizi cidden Knox'a değer mi diye bir gözden geçirip gerçekleştirmenizi tavsiye ederim. Halihazırda One UI gibi sorunsuz bir yazılım kullanırken de kimse Custom ROM kurmak istemez, One UI + root ile de cihaz olası kullanılamaz olacaktır.

Android 11 ile telefonu daha kötü yaptılar (ne kadar kullandığım özellik varsa kapatmışlar işte Wi-Fi paylaşımı, maksimum güç tasarrufunda daha fazla dayanıyordu şimdi pek dayanamıyor) en azından downgrade (bir önceki güncellemeye Android 10'a) yapamaz mıyım?

Android 11 ile telefonu daha kötü yaptılar (ne kadar kullandığım özellik varsa kapatmışlar işte Wi-Fi paylaşımı, maksimum güç tasarrufunda daha fazla dayanıyordu şimdi pek dayanamıyor) en azından downgrade (bir önceki güncellemeye Android 10'a) yapamaz mıyım?

Sanırım Odin ile Android 10'a düşürebilirim tüm A70 versiyonlarını atmışlar linkini başkaları için atacağım.
Magisk ile beraber Odin kullanılarak root atılmıştır konu kapanabilir

Son düzenleme:

Geri
Yukarı