Samsung Android Telefonda Renk Ayarı Yapma

ifyouremember

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

İlk önce iyi akşamlar. Sorumu başlıkta belirttim. Ancak, detaylı olarak anlatmak isterim. Fotoğraf çekmeyi ve paylaşmayı çok seviyorum. Şu anda kullandığım telefon Xperia Z3. Telefonum çok sorun çıkardığı için değiştirme kararı aldım. Tekrar bir Sony marka telefon almayı düşünmüyorum. Markette en çok yeri olan (kılıf vs. vs.) firma Samsung, tartışmasız. Ben, Samsung almaya karar verdim, veya HTC olabilir ama benim kararım Samsung tarafına. Şu, son zamanlarda ürettikleri metal kasalar falan çok hoşuma gidiyor da. :)

Soruma gelirsek; Samsung'un ürettiği ekranlar gerçek renklerden biraz uzak, tabiri caizse cıvıl cıvıl. Bu da görüntüleri düzenlemekte veya düzenledikten sonra diğer telefonlarda ve laptoplarda daha başka şekilde görülmesi. Samsung'un bu cıvıl cıvıl renklerini düzenleyebileceğimiz veya en azından renkleri normal hallerine döndürmesini sağlayabileceğimiz bir ayarı var mıdır? Veya bir aplikasyon. Renkleri en doğru hallerine getirebilmek için yani. İlk defa samsung almayı düşünüyorum. Samsung kullanan arkadaşlardan, daha önce Samsung kullanıp, bu konu üzerine kafa yormuş olan arkadaşlardan bir yardım bekliyorum. Yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung pişmanlıktır. Bulaşma derim. LG, Sony, HTC, Asus gibi kaliteli markalar piyasadayken Samsung'a para verme.
Soruna gelince, maalesef bir bilgim yok.

Samsung pişmanlıktır. Bulaşma derim. LG, Sony, HTC, Asus gibi kaliteli markalar piyasadayken Samsung'a para verme.
Soruna gelince, maalesef bir bilgim yok.

Samsung kullanan insanların elinde bir powerbank var, kutudan mı geliyor yoksa satın mı alıyor millet bilmiyorum :/ Ben diğer insanlara göre pek takılmıyorum oyunlara falan. İnternet, whatsapp'ı kullanıyorum genelde. Yani sadece iş ve resim vs. Sony'de renkleri düzenleme ayarı olduğu için; "Samsung'da belki vardır" dedim. HTC alabilirim. LG'nin şarj olayı pek iyi değil. G3'ü kullandığım için. Belki G5, ama o da pahalı girecek piyasaya. Ve benim 3 gün içerisinde telefon almam lazım. :(

Peki, One m9'u, G4'mü? Asus hiç kullanmadım, bilmiyorum. Onun için fikir verebilirsen iyi olur. :)

G4 şu an özellikle çok iyi bir F/P ürünü.
M9 da çok sevdiğim bir telefon.
İkisi de kullanım amacına uyuyor, bütçede uyanı, ya da tasarımını sevdiğini al derim. :)
Kutudan powerbank çıkmaz, kendileri alıyorlar.
Bu kullanım amacında aslında ZenFone Max tercih etmen yararına olur. 5000mAh bataryası olduğundan uzun uzun gider.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı