SAMSUNG ATIV BOOK 3 NP350V5C-S0FTR açılmıyor

• Konuyu başlatan Bekir Öztürk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 29
  • Görüntüleme 7B
B

Bekir Öztürk

Ziyaretçi
Beyler laptopumun harddiskini ve ramlerini çıkarttım sonra tekrar taktım düzgün taktığıma eminim. Taktığımda açma tuşuna bastığımda bilgisayar onarılıyor gibi bir ileti verdi daha sonra kişisel bilgisayarınızda tanımlama yapılıyor dedi kaldı öyle ne yapmam gerekiyor?

Vida yoktu yani tek vida kapaktaydı. Harddisk biraz geriye çekilince sata ve güç kablosundan çıkıyordu. RAM'leri de daha önce sökmüştüm. Yapmamın sebebi elimde USB bulunmaması ve masaüstü bilgisayarıma veri aktarımı yapmam gerekmesi. Sanırım garantiye vermem gerekecek ama alırlar mı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü bilgisayarımda yaptığımda hiç olmuyordu böyle şeyler ve aynı şekilde ilk hazırlanıyor sonra yapılandırılıyor iletisini alıyorum. Sizce garanti kabul eder mi?

Dediğimi denediniz mi acaba? Birde güç kablosu ve pili söküp 2-3 dk bekleyin hddyi söküp, sonra hddyi ve güç bağlantılarını takın.

O bir kere bende de olmuştu. Eger siyah ekran varsa ve hdd led yanmıyorsa ramleri düzgün takamamışın. RAM'ler statik elektrige duyarlıdır. Her insan söküp taktıgında çalışmaz :)

Harddisk led yanıyor. Biostan ramlari ve harddiski görüyorum. Bence bir sorun yok, yazılımsal olabilir. Aslında yeni harddisk takıldığında bilgisayara yapması için komut vermiş olabilirler. Garanti de yaparlar mı sizce daha doğrusu garantiye alırlar mı?

Gerekli bir dosya yok aslında. Babam ben köydeyken masaüstü bilgisayarı açamayınca laptop almış, kardeşlerim internetten flash oyunlar oynuyor video izliyor ben ise video düzenleme ve slayt hazırlıyorum fakat verilerim bulutta. Format atmaya da biraz korkuyorum masaüstü olsa tamam da şimdi garantisi varken garantiye götürmeliyim bence.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı