Samsung ATIV BOOK 4 'e SSD ve RAM Takmak İstiyorum

Mert38

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Geçen ay Samsung ATIV BOOK 4 aldım.
Samsung sitesi: Samsung ATIV Book 4 NP450R5E-X01TR - GENEL BAKIŞ | SAMSUNG

Sorunlarım şunlar:
  1. Bu laptop'a 128 GB vs. SSD takılır mı? Takılırsa garanti gider mi?
  2. RAM 4 GB 1600 MHz. Garanti sorun çıkarmazsa 8 GB 1600 MHz yapmama gerek var mıdır? Maksimum 8 GB destekliyormuş.
  3. Laptop'ta Windows 8 yüklüydü. Windows 8 de oyunlarda sorun çıkarttığı için Windows 7'ye format attım. Garanti sorun çıkarır mı? Sorularımı cevaplarsanız sevinirim.
Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Takılabilir.
  2. Ürünün garantisi hakkında çok bilgim yok ama genel olarak garanti dışına çıkar.
  3. 4 GB daha 1600MHz ram alıp dual-channel takabilirsiniz.
  4. Hayır yazımlarda garantinin gitmemesi gerekiyor.

Son düzenleme:
Mevcut HDD'den diye bir şey olmaz. Uyumlu herhangi bir HDD ya da SSD takılabilir. Windows 8 hangi oyunda sorun çıkartmış merak ediyorum doğrusu. Orjinal Windows 8'den Windows 7'ye dönmüşsünüz. Garanti konusunda en doğru bilgiyi almak için Samsung ile iletişime geçebilirsiniz. Özellikle RAM değişiminde garantinin bozulacağını düşünüyorum.

Mevcut HDD'den diye bir şey olmaz. Uyumlu herhangi bir HDD ya da SSD takılabilir. Windows 8 hangi oyunda sorun çıkartmış merak ediyorum doğrusu. Orjinal Windows 8'den Windows 7'ye dönmüşsünüz. Garanti konusunda en doğru bilgiyi almak için Samsung ile iletişime geçebilirsiniz. Özellikle RAM değişiminde garantinin bozulacağını düşünüyorum.
Counter-Strike, Max Payne 3, Fifa 13-14, Pes 10-11 oyunlarının hepsinde çalışmayı durdurdu diyordu.

Keşke bütün güncellemeleri yaptıktan sonra deneseydin. Orjinal windows 8. Birde mağazadan 8.1 ' e yükseltirdin mis gibi olurdu.
Merak etmeyin onu da denedim :) PC'ye virüs girmişti combofix denedim windows 8.1 ile uyumlu değil diyordu. Counter Strike hiç açılmıyordu. Bazı oyunları açınca sıcaklık 72 dereceye çıkıyordu. Windows 7 Ultimate 64 Bit yükledim, bu hatalardan bir tanesi bile kalmadı.

1. Takılabilir.
  2. Ürünün garantisi hakkında çok bilgim yok ama genel olarak garanti dışına çıkar.
  3. 4 GB daha 1600MHz ram alıp dual-channel takabilirsiniz.
  4. Hayır yazımlarda garantinin gitmemesi gerekiyor.
Acaba Mini SSD mi takılır? Yoksa 2.5 inch SSD takabilir miyim?

Almak istediğim SSD: Samsung 250Gb 840 Evo Sata 3.0 (Okuma 540Mb / Yazma 520Mb) Ssd - Vatan Bilgisayar

Mini SSD gerekiyorsa Kayseri içinden alabileceğim bir Mini SSD satan mağaza önerirseniz sevinirim.

Kayserideki Mağazalar: Vatan Bilgisayar, Bimeks, Teknosa, Gold, Samsung, MediaMarkt.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı