SAMSUNG bellekler uyumlu çalışır mı?

kaandurgut

Hectopat
Merhaba, laptopa RAM yükseltmesi yapmak için RAM sipariş vermiştim fakat istediğim modelden farklı geldi. Simdi yeni RAM'ı takınca cihazımın ekrani gelmiyor. Bu iki RAM uyumsuz değil mi?

IMG_20240318_182056.jpg

Laptopunuz ve anakartıniz nedir ama ekran gelmiyorsa RAM'leri yanlış takmışsınızdır veya uyumuzdur. Eski RAM'lerinizi de atar misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biri 5600MHz diğeri ise 4800MHz. Normal şartlar altında JEDEC profiline uygun olup ikisi de 4800MHz çalışabilirdi. Laptop modelinizi tam yazar mısınız? Ekstra olarak RAM'lerin pin kısmını sildi ile silip temiz şekilde takın.

Laptopunuz ve anakartıniz nedir ama ekran gelmiyorsa RAM'leri yanlış takmışsınızdır veya uyumuzdur. Eski RAM'lerinizi de atar misiniz?

Biri 5600MHz diğeri ise 4800MHz. Normal şartlar altında JEDEC profiline uygun olup ikisi de 4800MHz çalışabilirdi. Laptop modelinizi tam yazar mısınız? Ekstra olarak RAM'lerin pin kısmını sildi ile silip temiz şekilde takın.

Merhaba, aşağıda ki laptopum ile birlikte gelen RAM yukarıdaki ise benim aldığım.
Laptopum.

Acer Nitro 5 AN515-58-50FK

Bende başta sizin gibi düşündüm ne olacak iade etmeyeyim 4800 çalışır ikisi de deyip takmayı denedim ama olmadı. Bunun için ek bir ayar mı yapmam lazım acaba?

@kaandurgut özel bir ayar yoktu, işlemciniz 5600MHz üstünü desteklemiyor. Aklıma gelene tek seçenek JEDEC profili uyumsuz olmuş olabilir. İade edip 4800MHz almak daha mantıklı herhalde.

Merhaba, laptopa RAM yükseltmesi yapmak için RAM sipariş vermiştim fakat istediğim modelden farklı geldi. Simdi yeni RAM'ı takınca cihazımın ekrani gelmiyor. Bu iki RAM uyumsuz değil mi?

Eki Görüntüle 2144218

RAM'ler üstündeki yazılar tıpatıp aynı. Üstündeki QR kod okutupta teyit edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı