Samsung C24FG70 monitörde 144Hz alamıyorum

Evet dediğiniz doğru fakat her monitör HDMI 144Hz desteklemiyor. Eğer 144Hz görüntü istiyorsanız işlemcinizi darboğaz yapmayacak Display Port çıkışlı bir ekran kartı almanızı öneririm.
Ekran kartımda DVI girişi var. Bir ucu DVI Erkek bir ucu DP Erkek olan kabloyla yapabilir miyim peki bu işlemi? Böyle bir kablo buldum az önce çünkü.
Muhtemelen atacağım görseldeki yere girmeden denediniz, birde oradan değiştirmeyi deneyin.

Eki Görüntüle 734347

Oradan da olmazsa Radeon Software'dan "1920x1080@144Hz" özel çözünürlük oluşturmayı deneyin. VSR açık olacak.

Olmaz ise DDU ile ekran kartının driver'ını kaldırıp yeniden kurun.
Oradan değiştirmeye çalışıyordum zaten 60Hz üstünü göstermiyor. Dediğiniz gibi DDU ile driverı silip tekrardan yüklemeyi deneyeceğim.

Ekran kartımda DVI girişi var. Bir ucu DVI erkek bir ucu DP erkek olan kabloyla yapabilir miyim peki bu işlemi? Böyle bir kablo buldum az önce çünkü.

Oradan değiştirmeye çalışıyordum zaten 60Hz üstünü göstermiyor. Dediğiniz gibi DDU ile driverı silip tekrardan yüklemeyi deneyeceğim.

Bende aynı sorunu yaşamıştım bir yerde okumuştum söylediklerimi öyle çözmüştüm. Dediğiniz yöntem olur mu bilmiyorum. Bana göre en mantıklısı hiç uğraşmadan bütce varsa biraz daha yeni bir ekran kartı almak.

Yeni konular

Geri
Yukarı