Samsung C24FG73 Monitör Açık Renk Gösterme Sorunu

Learian

Hectopat
Arkadaşlar bugün başlıkta belirttiğim monitörü aldım. Kasayı açamadığımdan arkadaşımın laptopı ile denedim (Sınavdan sonra kullanacağım). Arkadaşımın laptopındaki görüntü daha güzel geldi bana.
Koyuları daha iyiydi. Benim monitör renkleri bayağı açık gösteriyor. Yorumlarda kullanan herkes çok iyi olduğunu söylüyordu oysa. Bu kadar para verince de laptopınkinden iyi bekledim tabii ki.
HDMI ile bağladım laptopa.

Sizce neden böyle oldu? Normal mi yoksa bozuk filan mı anlamadım. Birkaç ayarla güzel görüntü elde edilebilir mi, sıkıntı var mı anlamadım.
Neden olur bu renkleri açık gösterme :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanılan panel VA eğer laptopta IPS panel varsa daha iyi IPS panelin renklerinin iyi gelmesi normal. Ben bunun c24fg70 modelini almıştım ölü pixel nedeniyle iade ettim. Fakat o monitöre IPS panel mönitörden geçtim fakat renk kalitesi çok gözüme batmamıştı. IPS panel daha iyidir tabi ama heartz oranı düşük olur genelde eğer 144 hz artı 1 ms IPS panel istiyorsan kesenin ağzını açman lazım. Bence o monitör gayet iyi ekstra bir bozukluk olduğunu düşünüyorsan olan bir mağazaya git renklere bak.

Kullanılan panel VA eğer laptopta IPS panel varsa daha iyi IPS panelin renklerinin iyi gelmesi normal. Ben bunun c24fg70 modelini almıştım ölü pixel nedeniyle iade ettim. Fakat o monitöre IPS panel mönitörden geçtim fakat renk kalitesi çok gözüme batmamıştı. IPS panel daha iyidir tabi ama heartz oranı düşük olur genelde eğer 144 hz artı 1 ms IPS panel istiyorsan kesenin ağzını açman lazım. Bence o monitör gayet iyi ekstra bir bozukluk olduğunu düşünüyorsan olan bir mağazaya git renklere bak.
Monitörü yarın tekrar deneyeceğim bilgisayarı açıp. Renklerde yine tatmin etmezse değiştirebilirim. İnşallah beğenirim bu sefer. Bugün kısa süre bakabildim.
Teşekkür ederim yorumun için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı