Samsung C27H711 vs Samsung U28E590D

xunall

Hectopat
Daha fazla  
Neredeyse son bir haftamı bu vs'a cevap aramakla geçirdim desem yeridir.

Öncelikle bir "Gamer" olmadığımı, ardından da işim gereği 3D Tasarım Programları ile haşır neşir olduğumu belirtmekte fayda var.

Monitör teknolojilerine pek uzağım ve tek anlayabildiğim C27H711 2K çözünürlükte diğer seçeneğim olan U28E590D ise 4K. Ben pek tabii 4K çözünürlüğü tercih edecektim fakat bir arkadaşım U28E590D'nin teknolojisinin artık eski olduğu ve C27H711'i tercih etmem gerektiğini söyledi.

Aranızda bahsi geçen ürünler hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olan ve/veya kullanıcısı olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle bir yazılımcı veya tasarımcının ihtiyaç duyduğu yegane şey yüksek çözünürlük bu doğrudur.
Geniş çalışma alanına ihtiyaç duyduğumuz için çift monitör kullanırız zaten çoğu zaman, şuan benim yaptığım gibi. Ancak tek monitördeki çözünürlük yetersiz kaldığı noktada çift monitör kullanmanın bir mantığı kalmıyor yinede. Haliyle tek monitörün sunmuş olduğu çözünürlük (Yükseklik değeri, Y ekseni) önem arz ediyor.

CH711 Samsung'un yeni çıkarmış olduğu eğimli monitör ailesinden bir monitör.
UE59 ise eski tip düz panel zaten bildiğiniz üzre. Eğimli ve yeni nesil olması sebebiyle tasarım ve güncellik açısından CH711 önde zaten sizin için, öyle tahmin ediyorum zevkinizi.

Panel tipine gelecek olursak CH711 VA panel kullanırken EU59 TN panel kullanmış. TN panel olması sebebiyle 1MS GTG yani gerçek tepki süresi değerine sahip.
Bir oyuncu olmadığınızı düşünerek 1MS TN panelin size bir katkısı olmayacağının garantisini verebilirim.
TN panelin dezavantajlarına da maruz kalıyorsunuz sırf bu yüzden, kullanmadığınız avantajları için.

VA panel nispeten daha iyidir sizin kullanım amacınız için. Öyle çok üst düzey, renk doğruluğunun hayati önem taşıdığı işler yapmıyorsunuz anladığım kadarıyla. VA panel de işinizi fazlasıyla görecektir haliyle.
Görüş açısı da daha iyi VGA panelin.

Kısacası ; 2K çözünürlük bana yeter diyorsanız almanızı önerdiğim bir monitör. Şuan kullandığınız çözünürlük 2K veya daha düşük olduğu halde size yetiyorsa 711 alın derim.
Yok 2K yetmediği için yeni monitör alıyorsanız UD alın, bu sebepten aldığınızı sanmıyorum yinede.

Almışken Curved alın arkadaşınız doğru söylemiş, 2K da yeterli olur çözünürlük anlamında merak etmeyin :) Ve kullanmıyorsanız çift monitör kullanımına geçin, baya rahatlatır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı