Samsung CF396 24" Anti-aliasing sorunu

Makaleler
3
Normal masaüstü kullanımda görüntü ve renkler cam gibi, hiçbir bozulma yok fakat iş oyunlara gelince böyle olmuyor. Bu monitörü birkaç gün önce satın aldım. Tam modeli Samsung LC24F396FHMXUF.

Tüm kenar yumuşatma modlarını denedim. Hatta MSAA ile FXAA ayarını aynı anda açtığım bile oldu. Bir türlü objelerin kenarlarındaki tırtıkları gideremiyorum. Bütün oyunlarda objelerin kenarları tırtıklı veya bozuk. Ekran kartım MSI GTX 1050 2GT. Çözünürlük 1920x1080.

20200123231754_1.jpg

Acaba bir ayar mı yapmayı unuttum veya yanlış bir şey yaptım? Yardım edebilecek biri varsa sevinirim. Çözemezsem cayma hakkımı kullanarak iade edeceğim.

dostum aramıza hoşgeldin ben geçen yıl farkettim bu sorunu çözümü aramadığım forum sitesi kalmadı.denemediğim çözüm yolu da kalmadı. pc değiştim sorun yine devam etti donanımsal bir sorun değil ekran kartı güncellemeleriyle mi bozdular bilerek mi düzeltmiyolar yoksa düzeltemiyolar mı onu bilmiyorum.en eski sürücülere dönsen bile sorun devam ediyor. ya da oyunlardaki txaa kaldırıp yerine fxaa getirmeleriyle oluştu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı