Rehber Custom ROM Recovery Samsung Cihazlara Custom ROM Atma

Samsung Cihazlara Custom ROM yükleme.
Custom ROM, normal Android'lerle aynı işi gören fakat daha sadeleştirilmiş ve optimize edilmiş işletim sistemleridir.
Cihaz eskiyince Custom ROM yüklemek iyi bir seçenektir.
Custom ROM nasıl yüklenir?
Uyarı! Dosyaları bilgisayara yükleyin.
1. Adım
İlk önce Download Odin 3.13.1 - Samsung Odin download with ROM Flashing Tool sitesinden Odin uygulamasını yükleyin.
2. Adım
Devices sitesinden telefonunuza uygun TWRP dosyasını yükleyin.
3. Adım
The Open GApps Project sitesinden işlemci türünüzü seçin, Custom ROMunuzun sürümü neyse orada da onu işaretleyin ve 3. seçenekte stock seçili olsun.
4. Adım
Odin uygulamasını kurun ve açın. Telefonunuzu kapatıp download moda alın.
5. Adım
Odin uygulamasını açınca AP adlı bir tuş olacaktır, ona tıklayıp TWRP dosyasını seçin.
Uyarı! Telefonunuzda Bootloader kilidi açık olmalıdır.
6. Adım
TWRP dosyasını telefonunuzu bilgisayara kablo ile bağlayıp telefona flashlayın.
7. Adım
Telefonunuz açılacaktır. Kapatıp VOLUP+LOCK kombinasyonunu basın. TWRP açılacaktır.
8. Adım
indir.png

Wipe sekmesine girin.

indir (1).png

Tüm seçenekleri işaretleyip swipe to wipe tuşunu sağa doğru çekin.
9. Adım
Bilgisayarınıza indirdiğiniz CustomROM ve GAPPS dosyasını telefona kablo aracılığıyla atın.
10. Adım
TWRP arayüzünde install kısmına gelin ve GAPPS ve CustomROM dosyalarını sırayla Flashlayın.
11. Adım
2 dosya da flashlandıktan sonra telefonu boot edin.

Tebrikler, telefonunuza CustomROM kurulumu yaptınız.
GAPPS dosyası ne diye soracaklar için, Google Apps'in kısaltmasıdır. Telefona Google Play Store kurmanızı sağlar.

Son düzenleme:
Elinize sağlık hocam, güzel rehber.

Saygılar...

Saygılar...

Aslında bunlardan haberim vardı sadece güncel olarak paylaşılmalı diye düşündüm.

Rehberiniz için çok teşekkürler.

Bazı hatalarınız var, rehber açarken dikkat etmelisiniz.
- Bu rehber sadece Samsung cihazlar için, Odin kullanımı Samsung cihazlar içindir.
- Gapps seçerken işlemci mimarini bilmeniz lazım, ARM cihaza ARM64 kuramazsınız.
Bunlara dikkat etmeniz iyi olurdu, okurlarımızın hatalı bir işlem yapmaması gerekir.

Son düzenleme:
Rehberiniz için çok teşekkürler.

Bazı hatalarınız var, rehber açarken dikkat etmelisiniz.
- Bu rehber sadece Samsung cihazlar için, Odin kullanımı Samsung cihazlar içindir.
- Gapps seçerken işlemci mimarini bilmeniz lazım, ARM cihaza ARM64 kuramazsınız.
Bunlara dikkat etmeniz iyi olurdu, okurlarımız hatalı bir işlem yapmaması gerekir.

Teşekkürler hocam kusura bakmayın düzeltiyorum.

Geri
Yukarı