Rehber Samsung cihazlarda csc nasıl değiştirilir?

Makaleler
6
Yer
Dimension C-137
Daha fazla  
Meslek
Video Editör
Bu konumda nasıl csc değişikliği ile 5G özelliğimizi aktif edebileceğinizi anlatıyorum.
Not: Cihazımızın 5G destekli olduğuna emin olmakta fayda var yoksa işe yaramaz.
Öncelikle SamFw tool'una ihtiyacımız var bunu indiriyoruz (download link en aşağıda).
Cihazımızda USB hata ayıklamasını aktif hale getiriyoruz.

1699985337703.png

Programı çalıştırıyoruz Samsung/ADB/Change csc tıklayıp işleme başlıyoruz.
İşleme başlamadan telefonu açıp *#0*# tuşluyoruz bazen uygulama kendi yapıyor ama yapmıyor ise buradan bu şekil tuşlayarak devam edebilirsiniz.
Açılan pencerede ilo (İsrail) seçiyorum burada ben siz farklı 5G destekli csc kullanabilirsiniz. Change dedikten sonra devam ediyoruz.
Fail verebilir bu normaldir cihaz yineden başlayacaktır şimdi ayarlara girip kontrol ediyoruz.

1699986016197.png

Ve istediğimiz oldu Türkiye'de az olsa da pilot bölgelerde 5G özelliğini kullanabiliriz şu anlık.

Bu konumda nasıl csc değişikliği ile 5G özelliğimizi aktif edebileceğinizi anlatıyorum.
Öncelikle SamFw tool'una ihtiyacımız var bunu indiriyoruz (download link en aşağıda).

Eki Görüntüle 2014961

İşleme başlamadan telefonu açıp #0# tuşluyoruz bazen uygulama kendi yapıyor ama yapmıyor ise buradan bu şekil tuşlayarak devam edebilirsiniz.
Açılan pencerede ilo (İsrail) seçiyorum burada ben siz farklı 5G destekli csc kullanabilirsiniz. Change dedikten sonra devam ediyoruz.
Fail verebilir bu normaldir cihaz yineden başlayacaktır şimdi ayarlara girip kontrol ediyoruz.

Eki Görüntüle 2014983

Ve istediğimiz oldu Türkiye'de az olsa da pilot bölgelerde 5G özelliğini kullanabiliriz şu anlık.
usta selamün aleyküm. sen bilgili bir abiye benziyorsun. Elimde mısırdan gelme bir s21 ultra cihaz var. Imeı repair yapıldı yani rootlu bir cihaz. ben bu telefonda 4.5g kullanamıyorum. ne zaman açmaya çalışsam bir anda hat gidip 2g ye dönüyor. Cihazın csc si mısıra ait. Ben bunu Türkiyeye çevirirsem 4.5g yi kullanabilirmiyim. Ve ne gibi sorunlar olabilir. Cevabı bilmesen bile yinede söylersen çok makbule geçer.

usta selamün aleyküm. sen bilgili bir abiye benziyorsun. Elimde mısırdan gelme bir s21 ultra cihaz var. Imeı repair yapıldı yani rootlu bir cihaz. ben bu telefonda 4.5g kullanamıyorum. ne zaman açmaya çalışsam bir anda hat gidip 2g ye dönüyor. Cihazın csc si mısıra ait. Ben bunu Türkiyeye çevirirsem 4.5g yi kullanabilirmiyim. Ve ne gibi sorunlar olabilir. Cevabı bilmesen bile yinede söylersen çok makbule geçer.
Onun csc ile alakası yok. Cihazlar imei den hat bilgisi alır, kısaca sizin cihazına atılan imei 4.5g desteklemeyen bir cihazdan alınmış. 3g bir telefon düşünün mesela onun imeisini herhangi bir telefona attığınızda ister 5g ister 4g olsun 3g de çalışır

Onun csc ile alakası yok. Cihazlar imei den hat bilgisi alır, kısaca sizin cihazına atılan imei 4.5g desteklemeyen bir cihazdan alınmış. 3g bir telefon düşünün mesela onun imeisini herhangi bir telefona attığınızda ister 5g ister 4g olsun 3g de çalışır
Benim şuan kullandığım telefonda Galaxy Note I IMEI'si var ancak 4.5G kullanabiliyorum.

Eki Görüntüle 2014961

İşleme başlamadan telefonu açıp #0# tuşluyoruz bazen uygulama kendi yapıyor ama yapmıyor ise buradan bu şekil tuşlayarak devam edebilirsiniz.

Eki Görüntüle 2014983

Eki Görüntüle 2014961

Eki Görüntüle 2014983

Yavuz hocam değerli bilgilendirmeniz için teşekkürler. YD dubaiden global s24 ultra gtirdim yarın elime geçecek. Csc kodunu değiştirmeyi düşünüyorum bazı uygulamalarda bölgeden kaynaklı kısıtlama oluyormuş sanırım. Bazı forumlarda israil endonezya ve thailand kullanılmış csc olarak. en faydalı csc hangisi olur ilk defa yapacagım. Ayrıca bu durum imei ve ileride fiyatlar ucuzladıktan sonra mecbur server kaydı yaptıracagız bu durumu etkiler mi? Şimdiden cevabınız için teşekkürler :)

cevap verirseniz çok sevinirim yardıma ihtiyacım var :( @Heribert Yavuz

Son düzenleme:
Yavuz hocam değerli bilgilendirmeniz için teşekkürler. Yurt dışı dubaiden global S24 Ultra gtirdim yarın elime geçecek. Csc kodunu değiştirmeyi düşünüyorum bazı uygulamalarda bölgeden kaynaklı kısıtlama oluyormuş sanırım. Bazı forumlarda İsrail Endonezya ve thailand kullanılmış csc olarak. En faydalı csc hangisi olur ilk defa yapacagım. Ayrıca bu durum IMEI ve ileride fiyatlar ucuzladıktan sonra mecbur server kaydı yaptıracagız bu durumu etkiler mi? Şimdiden cevabınız için teşekkürler :)

Cevap verirseniz çok sevinirim yardıma ihtiyacım var :( @Heribert Yavuz

Birleşik Arap emirliklerine ait cihazlarda sorun yok diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı