Samsung data migration disk offline sorunu

Fırat_Kaya

Decapat
Merhabalar. Az önce Technopat'a ait olan Windows'u SSD'ye Taşıma - Disk Klonlama videosunu izledim ve işlemleri yaptım. Toshiba SSD diskimden Samsung 970 Evo Plus diskime taşımayı yaptım. Fakat şu an disk managment kısmında Samsung diskim offline olarak gözükmekte. Garip bir şekilde Boot menüsünde iki adet Toshiba gösteriyor. Acaba bu sorunu nasıl çözebilirim? Siliyim başka bir programla taşıyım dedim sildirmiyor da.

1605205504415.png

Merhabalar. Az önce Technopat'a ait olan Windows'u SSD'ye Taşıma - Disk Klonlama videosunu izledim ve işlemleri yaptım. Toshiba SSD diskimden Samsung 970 Evo Plus diskime taşımayı yaptım. Fakat şu an disk managment kısmında Samsung diskim offline olarak gözükmekte. Garip bir şekilde Boot menüsünde iki adet Toshiba gösteriyor. Acaba bu sorunu nasıl çözebilirim? Siliyim başka bir programla taşıyım dedim sildirmiyor da.

Eki Görüntüle 735450
Diski klonlarken disk imsazını da klonlamışsınız. Bu imza sistem içerisinde diskleri karıştırmamak için her diske özel verilir. Bu disklerden sadece bir tanesi çalışabilir. Diğerini bir şekilde çalıştırırsanız sistemin kararlılığını ciddi derecede bozabilirsiniz.

Diski klonlarken disk imsazını da klonlamışsınız. Bu imza sistem içerisinde diskleri karıştırmamak için her diske özel verilir. Bu disklerden sadece bir tanesi çalışabilir. Diğerini bir şekilde çalıştırırsanız sistemin kararlılığını ciddi derecede bozabilirsiniz.
peki yeni diskimi nasıl silebilirim, klonlama işlemini tekrar yapmak için?

1. diskpart
  2. list disk
  3. select disk 1
  4. list partition
  5. select partition 1
  6. delete partition override
bu işlemleri yapıyorum fakat System partition'unu güvenlik nedeniyle silmiyor

peki yeni diskimi nasıl silebilirim, klonlama işlemini tekrar yapmak için?

1. diskpart
  2. list disk
  3. select disk 1
  4. list partition
  5. select partition 1
  6. delete partition override
bu işlemleri yapıyorum fakat System partition'unu güvenlik nedeniyle silmiyor
Canlı bir Linux sistemine geçip GParted veya terminalde Cgdisk gibi bir uygulama ile yapmayı deneyin.

Geri
Yukarı