Samsung Evo 860 vs WD Green

Kunget

Kilopat
Makaleler
1
SSD almayı planlıyorum fakat iki ürün arasında kaldım. Biri 240, biri 250 GB olduğu için bu çok önemli bir fark değil.
Samsung Evo 250 GB Sata III ve WD Green 240 GB M.2 PCle arasındayım. Eğer Samsung alırsam 1TB'lik HDD'den vazgeçmek durumundayım, WD alırsam HDD'ye destek olarak almış olacağım ve Windows+birkaç oyun yüklerim fakat WD'nin SSD kısmında pek iyi olmadığına karşın yorumlar gördüm. Siz neyi önerirsiniz? Eski bilgisayarımda 500GB HDD mevcuttu ve tam doldurmamıştım hiç haliyle 1TB daha da dolmuyor. Ayrıyetten harici bir 1TB HDD'm bulunmakta.
  • WD 270₺
  • Samsung 314₺

Son düzenleyen: Moderatör:
WD Green PCIe değil, SATA. Bu yüzden Samsung 860 Evo öneriyorum.

WD Green PCIe değil, SATA. Bu yüzden Samsung 860 Evo öneriyorum.
Bu ürün PCle değil mi? Hepsiburada da dediğim başlık altında görünüyordu çünkü. Çok bilgili olmadığım için öyle yazdım. WD Green 240GB M.2 SSD Disk WDS240G2G0B
Bu arada burada daha ucuza buldum üstteki fiyatı da güncelleyeyim.
Düzenleyemedim o yüzden buraya ekliyorum.
WD 247₺

Hayır, sadece M.2 soketini kullanıyor. SATA standardına sahip.

Samsung'un SSD yongaları ve kontrolcüleri sınıf birincisi diyebiliriz. Örneğin 860 Pro modelinin yazma testi;
Serinin devamı da var ve halen %100 sağlıkta!

Samsung'un SSD yongaları ve kontrolcüleri sınıf birincisi diyebiliriz. Örneğin 860 Pro modelinin yazma testi;
Serinin devamı da var ve halen %100 sağlıkta!
Şimdi Google'da WD Green SSD nasıldır diye göz gezdirdim. Genel olarak Technopat çıktı zaten :) green serisi bazı değerlerden dolayı cidden önerilmiyor. Peki Evo'yu M2 olarak almamı önerir misiniz? Samsung 860 EVO 250GB 550MB/520MB/s M.2 SSD Disk fiyat olarak maalesef hepsinden fazla :(
Yurtta olmasam, düzgün bir Wifi bağlantım olsa HDD'yi çıkarmayı çok sorun etmem ama yurtta boş zamanlar için bulunsun diye bazen oyun ve film depolayabiliyorum işte. Kararsızlığım bu yüzden.

Son düzenleyen: Moderatör:
860 Evo M.2 de SATA. Alınabilir. 2.5 inç olan ile aynı SSD zaten.

860 Evo M.2 de SATA. Alınabilir. 2.5 inç olan ile aynı SSD zaten.
Teşekkür ederim. Sanırım Evo 860 M.2'ye yöneleceğim.
@Asım Demir son bir soru :) Acaba alırken siparişe not düşsem bir adet vida verir mi incehesap sitesi? Bildiğim kadarı ile ssd kutusundan vida çıkmıyor ve bende onun vidası yok 😅
Samsung 860 Evo 250GB 560MB-520MB/s Sata3 2.5" SSD Fiyatı sanırım bulup bulabileceğim en ucuz 250gb Samsung bu şu an HDD'yi iptal etmeyi düşünmeye başladım :D

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı