Samsung Galaxy A02 düşük performans veriyor

mehmetkuri4412

Decapat
Daha fazla  
6 Eylül 2021'de resmi Turkcell bayiisinden Samsung Galaxy A02 adlı cihazı 12 ay taksit ile aldık. Cihaz Discord, Instagram gibi sosyal medya uygulamalarında geçişlerde takılıyor. Basit oyunlarda bile 30 FPS'den yukarı çıkmıyor. Bir oyunda arkadaşımın S4 tarzı eski telefonunda aldığı FPS ile aynı FPS'i alıyorum. Biraz araştırdım işlemcisi çok kötüymüş. Samsung'da dalga geçer gibi tüm resmi güncellemerini Samsung Galaxy A02 için de getiriyor. İşlemcinin yetersizliği ve Android'in işlemciye fazla yük bindirmesi sebebiyle root atmayı ve düşük sürüm bir Android kurmayı düşünüyorum. Sizce mantıklı bir karar mı?

Ayrıyeten telefonu Turkcell'e iade edip farklıyla başka bir cihaz alsak olur mu diye düşündüm. İnternette yeterli kaynak bulamadım. Turkcell böyle bir şeye sizce izin verir mi?

Şimdiden teşekkürler.

Bir oyunda arkadaşımın S4 tarzı eski telefonunda aldığı FPS ile aynı FPS'i alıyorum.
Telefon S4 gücünde olduğundan olabilir.

1640969393601.png

1640969462921.png

İşlemcinin yetersizliği ve Android'in işlemciye fazla yük bindirmesi sebebiyle root atmayı ve düşük sürüm bir Android kurmayı düşünüyorum. Sizce mantıklı bir karar mı?
Cihazınız için Custom ROM bile bulamadım. GSI şeklinde kurulabilir mi emin değilim.
Ayrıyeten telefonu Turkcell'e iade edip farklıyla başka bir cihaz alsak olur mu diye düşündüm. İnternette yeterli kaynak bulamadım. Turkcell böyle bir şeye sizce izin verir mi?
Turkcell'de olduğunu sanmıyorum ama "eskisini getir yenisini götür" tarzı kampanyalar var internetteki mağazalarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı