Samsung Galaxy A21s'e root atılmalı mı?

Mesandro

Centipat
Daha fazla  
Telefonumun bilgilerini söylemek istiyorum öncelikle:
  • Android 12.
  • SM-A217F
  • One UI Core sürümü 4.1
  • Telefon: Samsung Galaxy A21s.
Telefonumun OEM kilidini açtım kingroot adlı uygulamadan root atmayı tercih ettim ama bir sorunla karşılaşırım diye korkuyorum. Sizin fikrinizi almak istedim. Kingroot adlı uygulamada sorun yok yani devam ettirsem root atacak bir sorun çıkmadı sadece telefon kilitlensin falan istemiyorum bu yüzden sizin fikrinizi almaya geldim. Uygulama latest version kendi sitesinden indirdim.
Başka bir uygulama önerirseniz onu da kullanabilirim. Tek istediğim GPS'in çalışması telefonumun yavaşlamaması ve rootlu olması.

Screenshot_20230211-163111_Settings.jpg

Burada OEM kilidinin açık olduğunu görebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kingroot ile root atmayınız. Önerilmiyor ve hatta virüs olduğu, telefona gerçek manada root atmadığı söyleniyor. Yanlış hatırlamıyorsam VirusTotal'da da bayağı riskli görünüyordu. Yerine açık kaynak kodlu olduğu için sorun çıkarmayacağını bildiğimiz Magisk'i kullanın.

Ayrıca root telefonu yavaşlatmaz veya GPS gibi herhangi bir cihaz fonksiyonunu da devre dışı bırakmaz.

Bir de, ne için root atacaktınız?

Kingroot en fazla Android 7.0 kadar destelleyen cihazları rootlar. Dosya kaybolması ve anakart arızası istemiyorsanız yapmayınız( genelde buna benzerleri virüslüdür)

Kök izni isteyen bir uygulama kullanmayacaksanız root dünyanın en gereksiz şeyi. Neden root atmak istiyorsun?

AdAway adlı uygulamayı kullanmak istediğim için istiyorum.

Kingroot ile root atmayınız. Önerilmiyor ve hatta virüs olduğu, telefona gerçek manada root atmadığı söyleniyor. Yanlış hatırlamıyorsam VirusTotal'da da bayağı riskli görünüyordu. Yerine açık kaynak kodlu olduğu için sorun çıkarmayacağını bildiğimiz Magisk'i kullanın.

Ayrıca root telefonu yavaşlatmaz veya GPS gibi herhangi bir cihaz fonksiyonunu da devre dışı bırakmaz.

Bir de, ne için root atacaktınız?

AdAway adlı uygulamayı kullanmak idteiğim için istiyorum. Bir de Magisk kullanmaya çalıştım ama Magisk için telefonumun aynı versiyonlarıyla çekilmiş videolar bulamadım (yeni) bu yüzden Magisk kullanmadım ama gerekli dosyaları atıp neler yapmam gerektiğini söylerseniz kullanabilirim.

Bu arada sadece AdAway için değil System App Remover gibi uygulamalarda kullanmak istiyorum ve bunlarda root gerektiriyor.

Örnek bir tane daha söyleyebilirim Wi-Fi Kill.

Sadece uygulamalar değil benim şahsigörüşüm olarak büyük şirketlere dahi güvenmedim hiç bir zaman bu yüzden telefonuma yasal olmasa bile hiçbir şekilde samsungun erişmesini istemiyorum.

Son düzenleme:
Şu rehberi kullanabilirsiniz:

Bu link rehberde bahsedilen telefonunuzun Stock ROM dosyası. Bunun içinde boot.img bulunuyor. Rehberde adım adım ilerleyin, bu dosyayın ne olduğunu anlayacaksınız.
Download SamFw Server tuşu ile indiriyorsunuz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı