Samsung Galaxy A5 (2016) 2021'de iş görür mü?

Huseyin H

Hectopat
Daha fazla  
Cihazım Redmi Note 9 64 GB çok fazla takılıyor, donuyor hatta bir keresinde dondu ve 2 saat boyunca ekran kapalı kaldı ve hiç tepki vermedi bu yüzden satıp A5 almayı düşünüyorum. Oyun oynamıyorum, Instagram, YouTube, Chrome ve e posta, Steam vb. uygulamalar kullanıyorum.
Kamera pek önemli değil ama yine de çok kötü olmasa iyi olur.

Herhangi bir donma takılma olur mu birkaç uygulama açık kalsa bile çoğunlukla VPN+Instagram.
Pil durumu nasıl 9 saat idare eder mi(nadir kullanım okul için)
Google asistan gibi servisler var mı?
Ekstra UI kullanımı performansı ne kadar etkiler? (Launcher 10Win Phone benzeri)

Telefonu kullananlar güncelleme ile bir sorun olur mu veya performans kaybı gibi problemler olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Alacağın cihaz çok eski. Büyük ihtimalle güncelleme desteği kesilmiştir. Google asistan açar ama açılması bir 5 saniye falan sürer. Pili 9 saat idare etmez. Instagram'ın vs kasma ihtimali çok yüksek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşın dediğine katılıyorum. Almanı pek önermem. Mutlaka alacağım diyorsan da en azından 32 GB'lik modelinden al. Kuzenim A3 2016 kullanıyor ve 16 GB olduğu için çok sıkıntı çekiyor.

Arkadaşın dediğine katılıyorum. Almanı pek önermem. Mutlaka alacağım diyorsan da en azından 32 GB'lik modelinden al. Kuzenim A3 2016 kullanıyor ve 16 GB olduğu için çok sıkıntı çekiyor.

Birkaç ay önce 16 GB telefondan kurtuldum, gençleştim resmen :D
uzun kullanım için alacağın için 32 GB da yetmez sana en az 64 GB al, alabiliyorsan 128 GB al.

Neden 5 yıl önce çıkmış bir cihazı almak istiyorsunuz?
Öncelikle tasarımını beğendim küçük ve sade çentiksiz olması hoşuma gidiyor. Kullanımda ise genel olarak müzik, youtube için kullanıyorum okul olduğu zaman IG.
Birkaç ay önce 16 GB telefondan kurtuldum, gençleştim resmen :D
uzun kullanım için alacağın için 32 GB da yetmez sana en az 64 GB al, alabiliyorsan 128 GB al.
32 versiyonu yok zaten medya dosyaları ve müzikleri sd kartta depoluyorum sadece uygulamalar hafızadan yer. Sistem harici kaç gb boş alan var ki?
Alacağın cihaz çok eski. Büyük ihtimalle güncelleme desteği kesilmiştir. Google asistan açar ama açılması bir 5 saniye falan sürer. Pili 9 saat idare etmez. Instagram'ın vs kasma ihtimali çok yüksek.
Benim arkadaş pubg oynuyordu tel de 😁. Ben sadece müzik youtube ig için genel olarak vaktim pc de oyun oynamayla geçiyor.

Bir A5 2017 kullanıcısı olarak bu telefon bazen ömrümden ömür çalıyor. 32GB'lık bir model kullanıyorum üstüne bir de 32GB'lık hafıza kartı aldım ama hafıza kartından %100 verim alınamadığını herkes bilir. Pili 1 gün yoğun kullanımda götürmüyor. Güncelleme desteği ilk sene adam akıllı verildi, ikinci güncelleme yıllar sonra geldi, klasik Samsung. Ki bu dediklerim 2017 modeli için 2016 model kullananlara Allah sabır versin düşünemiyorum bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı