Samsung Galaxy A52 vs Xiaomi Redmi Note 10 Pro

Makaleler
6
Yer
Bursa

Aradaki fiyat farkı önemli değil.

Amacım günlük kullanım, YouTube'da takılmak, müzik dinlemek.

Kamera benim için önemli değil, anladığım kadarıyla iki modelin kamerası da tatmin edici.

Hangisini önerirsiniz?

Bütçem Redmi Note 10 Pro'dan pahalı telefonları alacak kadar çıkamaz, o yüzden arttırmamı istemezseniz sevinirim.

Aradaki fiyat farkı önemli değil.

Amacım günlük kullanım, YouTube'da takılmak, müzik dinlemek.

Kamera benim için önemli değil, anladığım kadarıyla iki modelin kamerası da tatmin edici.

Hangisini önerirsiniz?

Bütçem Redmi Note 10 Pro'dan pahalı telefonları alacak kadar çıkamaz, o yüzden arttırmamı istemezseniz sevinirim.

Hocam A52'nin çok daha iyi bir yazılımı, çok daha uzun bir güncelleme desteği (Android 14 ve 4 yıl güvenlik güncellemesi), daha iyi bir kamerası, daha iyi bir suya ve toza karşı koruması ve birazcık daha iyi bir ekran paneli var.

Note 10 Pro'nun artıları ise A52'nin 90 Hz ekranının aksine 120 Hz ekranı olması, 500 mAh fazla batarya ve 33W hızlı şarj desteklemesi, arka kapağının cam olması (kılıfla kullanacaksanız hiçbir anlamı yok diyebilirim. Hatta eksisi dahi var bence) ve A52'nin aksine kutudan 33W çıkması (A52'de kutudan 15W çıkıyor).

Bana soracak olursanız sadece One UI bile A52 almak için bir sebep.

Redmi Note 10 PRO MIUI yazılımdan kaybediyor. A52 Samsung UI sayesinde çok daha avantajlı.

Kamera olarak MP'nin yanında lens de önemli yani arada bariz fark olmaz.

İşlemci olarak yazılım kaynaklı 732G ile 720G arasında pek bir olmaz.

Batarya olarak 10 PRO daha önde.

Genel olarak bakarsam ben A52'yi seçerdim. Xiaomiler çoğunlukla kağıt üzerindeki verileri tam performans ile veremiyor.
https://www.epey.com/akilli-telefon...-663810/samsung-galaxy-a52_redmi-note-10-pro/

A52 daha mantıklı.
Genel olarak bakarsam ben A52'yi seçerdim.
Bana soracak olursanız sadece One UI bile A52 almak için bir sebep.

Yardımlarınız için teşekkürler. A52 aldım, 3-4 saattir kullanıyorum, ilk görüşlerim gayet olumlu.

1624647117319.png

Kullanım amaçlarımız aynı.

A52 herhangi bir konuda beni hiç üzmedi, her anlamda tatmin etti diyebilirim.

Xiaomi'nin yazılım konusunda sıkıntı yaşattığını söylemişti bazıları, gerçi bir güncellemede sorun yaşarsanız diğer güncellemede illa ki düzeltirler diye düşünüyorum ama aldığım duyumlar bu şekilde.

Şahsen A52'den çok memnunum, kamera performansını merak ediyorsunuzdur belki, şöyle bırakayım.

20210627_143711.jpg

20210627_145328.jpg

20210718_103608.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı