İnceleme Samsung Galaxy A52s

9:00
2 aydır kullanıyorum ve şöyle:
İyi özellikleri.
1) akıcılık: 120 Hz süper akıcı ekran.
telefonu ilk aldığımda 120 Hz olarak kullanıyordum ve akıcılığı beni çok etkiliyordu.
Meğer 60 Hz olarak kullanıyormuşum, ama 120'yi açınca aman Allah'ım 2 kat arttı demedim
😍 👍
9:30
2) stereo ses. Mu-az-zam.
2.5) çok temiz, çok net ses şiddeti harika.
Kötü özellikleri.
1) batarya: Re-za-let.
1.5: Güç tasarrufu modunda bile 1 günü zor çıkarıyor.
1.7: 60 Hz ekran.
1.8: Always on display kapalı.
1.9: CPU hızı %70 ile sınırlı.
Olmasına rağmen oyun oynamadığım halde en fazla 5 saat kullanım süresi var.
sonra zaten şarjı gitmiyor en iyisi kapatıp kullanayım dedim güç tasarrufunu kapattım ve o süre 6.5 saate çıktı
2 kamera: Kasıyor.
2.5: 64 MP modda fotoğraf çektiğinizde kamera 3 sn. ye kadar duraklıyor, kasıyor gibi oluyor.
saat 10:05
3) Wi-Fi sürekli kopuyor.
3.5: Gün içinde 4-5 defa Wi-Fi gidiyor tekrar gelmesi için kapatıp açmak gerekiyor.
Dış görünüşü:
1)plastik kasası: Premium mükemmel bir hissiyat vermiyor. Kalitesiz hissettiriyor.
Parmak izi ve yüz tanıma.
Parmak izi yavaş demiştim ekran koruyucu kullandığımı unutmuşum ekran koruyucu kullanılmadığında çok hızlı ve doğru okuyor, yüz tanıma da aynı yarım saniyede açılıyor, gözler açık olması gerekir seçeneği kapanınca yarım saniye bile sürmüyor.
Parmak izi: Parmak izi ekran içinde olduğu için yavaş ve çoğunlukla okumuyor.
Son olarak ben 7 000 TL civarına aldım o zaman F/P kralı idi şu an 10 000 TL fazla, bu fiyatı hak etmiyor.
sonradan ekleme:
İyi özellikleri.
1Dolby Atmos:
bütün Samsung'larda olan bu özellik gerçekten müzik zevkini derinlerine kadar yaşatıyor.
2) 4K video + OIS= 0 sarsıntı.
3)süper AMOLED ekran+1920-1080 muazzam renkler +harika görüntü kalitesi.
3.5) 800nit parlaklık gayet yeterli gün ışığında
Güçlü bir işlemci(fazla söze gerek yok)
128 GB +8 GB RAM(RAM fazlasıyla yeterli-hafıza size bağlı)

11:04

1662752145355.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Saati neden yazdınız anlamadım ama Dolby Atmos yok mu cihazda? Onu açın. Sesi daha da güzel alırsınız. Daha yüksek ses seviyesi ek olarak :D
Telefondan birkaç görsel atarsanız güzel olur.
He son olarak telefonda yazılımsal sorun olabilir.

Dolby Atmos mükemmel bir özellik hele iyi bir kulaklık la dinleyince çok iyi oluyor, ama Samsung olan bütün telefonlarda var diye biliyorum o yüzden eklemedim.

Saati neden yazdınız anlamadım.

Sorgulamamak ta fayda var, galiba pick me man insanım.

Ayrıca çok A52s soran öneren insan var o yüzden cihaza özel kötü özellikleri yazdım bundan sonra hep bu konuyu atacağım, kötü özelliklerini bilsin insanlar geriye kalan özellikleri zaten muhteşem.
O yüzden çok iyi özellik eklemedim zaten işlemi iyi kamera iyi RAM depolama iyi, girmedim güzel şeylere ama galiba eklesem iyi olacak.

Şu Wi-Fi kopma sorunu telefonlara mı has yoksa modeme mi bir anlayamadım. Mesela benim telefonda da Instagram'de videoları izlerken durduk yere videolar yüklenmemeye başlıyor, kapatıp açınca düzeliyor.

Ben sorunu desteğe yazdım ve ağ ayarlarını sıfırlamamı söylediler ertesi gün de güncelleme geldi 2'sini de yaptım ama hiçbir işe yaramadı.

Bu arada 4500 mAh batarya nasıl rezalet olabilir. Benim 3350 mAh'lık telefonum ilk aldığımda 2 günü çıkarıyordu 12 saat ekran süresiyle. Full oyun oynarsan biter tabi batarya. Ama oyun oynamadan çabuk bitiyorsa sorun vardır. Normal kullanımda 17-18 saatten fazla ekran süresi alman lazım.

Bu arada 450 mAh batarya nasıl rezalet olabilir. Benim 3350 MAh'lık telefonum ilk aldığımda 2 günü çıkarıyordu 12 saat ekran süresiyle. Full oyun oynarsan biter tabii batarya. Ama oyun oynamadan çabuk bitiyorsa sorun vardır. Normal kullanımda 17-18 saatten fazla ekran süresi alman lazım.

Hocam zaten en çok cihazın bataryasını eleştiriyorlar herkes şikayetçi bataryasından.

@BERWAR,
Hocam telefon önerilerinde siz bu cihazı öneriyordunuz. Sizin düşünceleriniz neler? Üyenin anlattığına göre benim gözümde 5K bile verilmez. Ben öyle anladım.

Aradığınız özellikler ne?
Çünkü ben sıkıntılarını yazdım: Kamera 64 MP de 3 sn ye duraklıyor ama çektiği görüntüler tatmin edici güzellikte.

İyi özelliklerini de ekledim ama daha Dolby Atmos gibi birs sürü güzel Samsung özelliği var ama bunlar hangi Samsung cihazını alırsanız alın var o A52s e özgü değil o yüzden eklemem saçma olurdu.

Son düzenleme:
@Umut Nas batarya olarak iyi bir cihaz değil zaten. Diğer dediklerine katılmıyorum.

Parmak okuması yavaş ve çoğunlukla hatalı okuyor, yüz tanımada aynı şekilde.
bu çok büyük bir sorun.
Ve kamera kasmasını eleştiren satın alma platformunda da bir sürü insan var, bir 2-3 sn ye duraksıyor.
Wi-Fi sadece bende kopuyordur belki, galiba bu biraz şans işi.
Telefon çok iyi son derece memnunum.
Bu arada eklemek isterim, parmak izi kırılmaz cam olmadığında daha hızlı okuyor.

Bu inceleme hatalı ve düzenlenecek...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı