Samsung Galaxy A54 vs Xiaomi Redmi Note 12 Pro

juggernautdrivex

Hectopat
Öncelikle herkese merhaba. Telefon değiştirmeyi planlıyorum, 2020 yılında satın aldığım Xiaomi Note 8 Pro kullanıyorum yeni yeni teklemeye başladı yaklaşık 3.5 senedir kullanıyor. Birçok badireler atlattı havaya mı uçtu desem taklamı attı desem yerden yere mi vuruldu desem her birini başarılı şekilde kazasız atlattı. Karşı tarafa ses iletiminde ve ekranda biraz sıkıntılar mevcut bildirim kutucuğuna tıklayıp mesaj yazarken kitliyor telefon kendini kimi zaman ekran kapanıyor kapanmadan önce kilit ekranına dönüyor şarj direk 0 gözüküyor kapanıp açılıyor düzeliyor sonrasında ayrıca kafasına göre sesli görüşme esnasında kimi zaman ses karşı tarafa net şekilde iletiyor kimi zaman hiç iletmiyor, hoperlöre almam gerekiyor iletim için. Neyse her şey bir yana ama hayat hikayesi anlatır gibi oldu kusura bakmayın. Xiaomi Redmi Note 12 Pro ve Samsung A54 modeli arasında kaldım. Xiaomi kullanıcısıyım memnunum şahsen fakat nedense her 2 telefonun incelemelerine baktığımda kötüleyenler var. Bütçe bir tık kısıtlı aşırı para harcamaya değer bulmuyorum telefon için, bu 2 cihaz arasında sizce hangisi daha iyi ya da başka o fiyat bantlarında iyi sağlam yine uzun süre teklemeden götürecek var mı? Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam samsung kullanan biri olarak söylüyorum kesinlikle exynos işlemcilere yaklaşma performans açısından hiç problem yok fakat pil hiç dengeli olmuyor ayrıca a54 ün kasası bence vasat ben beğenmedim.

Hocam öncelikle Redmi Note 12 Pro dan uzak durmanızı tavsiye ederim. O telefon özellik olarak Redmi Note 10 Pro'nun neredeyse tıpatıp aynısı ve o fiyatı kesinlikle hak etmiyor.
A54 e gelince, A54 ün en çok öne çıktığı konu kamera. Çok başarılı bir kamerası var. Batarya ömrü de çok iyi. Yeteri kadar akıcılık sunuyor ama oyun performansı çok iyi değil. Burda sizin önceliklerimiz önemli. Kamera sizin için önemliyse A54, S20 FE modellerine bakılabilir. Güncelleme ömrü önemliyse A54 4 sene sürüm güncellemesi alacak.
Bana kalırsa realme GT 2 almanızı tavsiye ederim. Poco X5 Pro da o fiyatlara bakılabilir.

Hocam Samsung kullanan biri olarak söylüyorum kesinlikle Exynos işlemcilere yaklaşma performans açısından hiç problem yok fakat pil hiç dengeli olmuyor ayrıca A54'ün kasası bence vasat ben beğenmedim.

Kararsız kaldım açıkçası Samsung'u beğendiğimi söyleyemem eski Türk Telekom mağaza çalışanı olarak yeni modelleri dahil hepsini inceleme fırsatım oldu ne zaman yeni ürün çıkarsa cihaz yavaş oluyor nefret ettiğim bir şey yavaşlık xiaomidede işlemcisi için kötü yorum yapanlar var ne yapsam bilmiyorum.

Hocam öncelikle Redmi Note 12 Pro'dan uzak durmanızı tavsiye ederim. O telefon özellik olarak Redmi Note 10 Pro'nun neredeyse tıpatıp aynısı ve o fiyatı kesinlikle hak etmiyor.
A54'e gelince, A54'ün en çok öne çıktığı konu kamera. Çok başarılı bir kamerası var. Batarya ömrü de çok iyi. Yeteri kadar akıcılık sunuyor ama oyun performansı çok iyi değil. Burada sizin önceliklerimiz önemli. Kamera sizin için önemliyse A54, S20 FE modellerine bakılabilir. Güncelleme ömrü önemliyse A54 4 sene sürüm güncellemesi alacak.
Bana kalırsa Realme GT 2 almanızı tavsiye ederim. POCO X5 Pro da o fiyatlara bakılabilir.

Hocam açıkçası genel kullanım için günlük yaşamda oyun konusu PC de en aktif oyun oynuyorum kamera şarj hız performans kasma donma olmasını kesinlikle istemiyorum hızlı şarj olması da önemli açıkçası bu arada Xiaomi Note 12 Pro'yu alacak olursam 8 bin TL'ye 0 kapalı kutu adıma faturalı alacağım A54 alırsam eğer 9 10 bin TL'ye alabilirim yine 0 ürün. S20 FE alma taraftarı değilim eski sürüm telefon almak neden bilmiyorum ama mantıklı gelmiyor bana. Tabii ki kötü demiyorum.

Son düzenleme:
Kararsız kaldım açıkçası Samsung'u beğendiğimi söyleyemem eski Türk Telekom mağaza çalışanı olarak yeni modelleri dahil hepsini inceleme fırsatım oldu ne zaman yeni ürün çıkarsa cihaz yavaş oluyor nefret ettiğim bir şey yavaşlık xiaomidede işlemcisi için kötü yorum yapanlar var ne yapsam bilmiyorum.

Hocam açıkçası genel kullanım için günlük yaşamda oyun konusu PC de en aktif oyun oynuyorum kamera şarj hız performans kasma donma olmasını kesinlikle istemiyorum hızlı şarj olması da önemli açıkçası bu arada Xiaomi Note 12 Pro'yu alacak olursam 8 bin TL'ye 0 kapalı kutu adıma faturalı alacağım A54 alırsam eğer 9 10 bin TL'ye alabilirim yine 0 ürün. S20 FE alma taraftarı değilim eski sürüm telefon almak neden bilmiyorum ama mantıklı gelmiyor bana. Tabii ki kötü demiyorum.
Hocam oyun için 9400 TL ye A34 al daha iyi olur iki cihazdan da. Ama bence oyun için realme GT 2 ye zorla. Ama GT 2 ye çıkamazsan A34 hem A54 ten hem de Redmi Note 12 Pro dan daha iyi oyun oynatır

Hocam oyun için 9400 TL'ye A34 al daha iyi olur iki cihazdan da. Ama bence oyun için Realme GT 2'ye zorla. Ama GT 2'ye çıkamazsan A34 hem A54'ten hem de Redmi Note 12 Pro'dan daha iyi oyun oynatır.

Açıkçası Full focus oyun değil genel kullanım şarj performans kamera hız kasma donma olmayacak önemli olduğunu düşünüyorum. Oyun konusu da var tabii ama dediğim gibi telefon yerine PC'yi upgrade yapmak baba göre daha mantıklı oluyor.

Açıkçası Full focus oyun değil genel kullanım şarj performans kamera hız kasma donma olmayacak önemli olduğunu düşünüyorum. Oyun konusu da var tabii ama dediğim gibi telefon yerine PC'yi upgrade yapmak baba göre daha mantıklı oluyor.
Hocam A34 sizin dediğiniz bütün bu alanlarda işinizi gayet görür. Kamera A54 te A34 e göre daha iyi ama oyun konusunda A34 daha önde. GT 2 kamerası da çok sağlam ve amiral gemisi işlemcisine sahip bir cihaz.

Ben anneme aldım A34 benim bile hoşuma gitti kasa olarak a54 ten daha sağlam duruyor bence pili de gayet başarılı.

Öncelikle herkese merhaba. Telefon değiştirmeyi planlıyorum, 2020 yılında satın aldığım Xiaomi Note 8 Pro kullanıyorum yeni yeni teklemeye başladı yaklaşık 3.5 senedir kullanıyor. Birçok badireler atlattı havaya mı uçtu desem taklamı attı desem yerden yere mi vuruldu desem her birini başarılı şekilde kazasız atlattı. Karşı tarafa ses iletiminde ve ekranda biraz sıkıntılar mevcut bildirim kutucuğuna tıklayıp mesaj yazarken kitliyor telefon kendini kimi zaman ekran kapanıyor kapanmadan önce kilit ekranına dönüyor şarj direk 0 gözüküyor kapanıp açılıyor düzeliyor sonrasında ayrıca kafasına göre sesli görüşme esnasında kimi zaman ses karşı tarafa net şekilde iletiyor kimi zaman hiç iletmiyor, hoperlöre almam gerekiyor iletim için. Neyse her şey bir yana ama hayat hikayesi anlatır gibi oldu kusura bakmayın. Xiaomi Redmi Note 12 Pro ve Samsung A54 modeli arasında kaldım. Xiaomi kullanıcısıyım memnunum şahsen fakat nedense her 2 telefonun incelemelerine baktığımda kötüleyenler var. Bütçe bir tık kısıtlı aşırı para harcamaya değer bulmuyorum telefon için, bu 2 cihaz arasında sizce hangisi daha iyi ya da başka o fiyat bantlarında iyi sağlam yine uzun süre teklemeden götürecek var mı? Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

İkisi arasında A54 almanı tavsiye ederim. A54 dışında bu bütçede POCO X4 GT de senin için iyi bir tercih olur diye düşünüyorum.

Hocam A34 sizin dediğiniz bütün bu alanlarda işinizi gayet görür. Kamera A54'te A34'e göre daha iyi ama oyun konusunda A34 daha önde. GT 2 kamerası da çok sağlam ve amiral gemisi işlemcisine sahip bir cihaz.

AnTuTu skoru tatmin edici Realme GT 2'nin. POCO X4 Pro da hiç fena değil peki ikisi arasında hangisi daha iyi bir tercih olur?

İkisi arasında A54 almanı tavsiye ederim. A54 dışında bu bütçede POCO X4 GT de senin için iyi bir tercih olur diye düşünüyorum.

AnTuTu skoru tatmin edici Realme GT 2'nin. POCO X4 Pro da hiç fena değil peki ikisi arasında hangisi daha iyi bir tercih olur?

Geri
Yukarı