Samsung Galaxy A7 (2017) vs Huawei Mate 10 Lite alınır mı ?

Loqez

Hectopat
Şu an LG G3 kullanıcısıyım ama son 2-3 aydır kasma problemleri yaşıyorum. Uygulama ve oyunlarda çok sıkıntı yaşadığım için telefonu değiştirmeye karar verdim. Bu 2 telefon arasında çok kararsız kaldım. Bütçem maksimum 2000 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanım olarak G3 ile bu iki model arasında büyük bir fark yok. SD 801 tek çekirdek performansında Exynos 7880 ve Kirin 659 modelinden daha güçlü bir işlemci, çoklu çekirdekte ise bariz geride. Adreno 330 ise T830 MP1 ve MP3 modellerinin performans olarak gerisinde.

A7 2017 kamera, batarya, ekran, performans olarak daha iyi Mate 10 Lite modelinden. Mate 10 Lite modelinin çözünürlüğü biraz daha yüksek ama A7 modelinde de Amoled ekran avantajı var. İki telefonunda fiyatlarını hak etmediği bir gerçek. A7 2017 modelinin hızlı şarj desteği varken Mate 10 Lite de bu destek yok. Fiyat performans olarak Mate 10 Lite daha iyi, 200 TL daha ucuz A7 modeline göre. Mate 10 Lite 1 GB RAM fazlası da var.

Ön kamera dışında arka kamera tarafında G3 bu iki modelle yarışabilecek bir cihaz OIS avantajı da var videoda da 2K ve 4K 30 FPS kayıt yapabiliyor. Fotoğraf konusunda telefonların kıyaslamasını bulamadım benzer performans verirler diye düşünüyorum. Ön kamera tarafında Mate 10 Lite ve A7 çok daha iyi.

G3 performans, ön kamera, batarya olarak bu iki modelin gerisinde. Ekran ve arka kamera olarak bu iki modelle benzer seviyede, videoda da daha iyi, hızlı şarj desteği de var Mate 10 Lite modelinde hızlı şarj desteği yok. A7 ise hızlı şarj sunuyor.

G3 modelinden bu iki modele geçmek doğru değil. S7 serisine geçiş yapabilirsin.

Mi 6 ve Mi Note 3 kamera olarak çok iyi olmadıkları için onları direkt önermedim. 1500-1600 TL fiyatlarına P9 ve XZ modelini de alabilirsin.

Merhaba ben yaklaşık 1 aydır araştırıyorum ve samsung galaxy c5 almayı düşünüyorum.Bence sende almalısın ama sadece internetten alınabiliyor. Ben gittigidiyor dan baktım 1000 1200 tl gibi bir fiyatı var dayanıklıdır. İstiyorsan alabilirsin ben çok araştırdım ve en uygun güzel ele oturan orta bütçe telefonlardan ama istiyorsan iphone bakabişirsin site olarak gittigidiyoru tavsiye ederim

C5 te knox sayacı problemi var. Güncelleme bile almıyor telefon. Normal kullanıcının uğraşacağı işler değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı