Huawei Mate 10 Lite mi? Samsung A7 2017 mi?

Mertus0600xx

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, yakında telefon alacağım. 2 tane telefon arasında kaldım. Mate 10 Lite ve A7 2017. Bana Mate 10 Lite daha ağır basıyor. Siz olsanız hangisini seçersiniz? (Arkadaşlar Xiaomi, Oneplus, XZ1, S7 felan onermeyin, mumkunse sadece ikisinden birini söyleyin.) Tesekkurler:)

Biraz önce benzer bir konuda kullanıcısı olarak mate 10 lite için mesaj yazdım. Sizede alıntı yaparak ileteyim belki okumak istersiniz.

Telefonun kamerası gündüz dışarıdayken çok iyi çekiyor. Yani bayağı canlı ve güzel fotoğraf elde ediyorsunuz. Arka planı bulanıklaştırma olayıda güzel çalışıyor. Fotoğraf düzenleme uygulamasıda güzel. Gece berbat demeyeyim ama mükemmel de çekmiyor. Tahmin ediyorum ki çoğu telefon mükemmel çekmiyordur. Gece çekimi günü kurtarır diyebilirim. Hoperlör ile ilgili bir sıkıntısı yok sesi duyulabilecek kadar her telefon gibi çıkıyor. Ekranı gayet canlı,keskin ve başarılı.

Telefonun ekran kasa oranı güzel. Amiral gemi modellerindeki gibi modern bir tasarıma sahip. Orta düzel bir görüntü vermiyor. 5.9 inçlik bir telefona göre küçük görünüyor. Ben teşhiri incelerken 5.5 diye tahmin etmiştim. Şarj bana 2 gün dayanıyor 7-8 saat üzerinde ekran süresi veriyor. Mesajlaşma,konuşma ve web gezintisi amaçlı kullanıyorum. Oyun hiç oynamıyorum.
Parmak izi mükemmel çalışıyor.

Ben telefonu sevdim açıkçası. Hani şu an en pahalı en iyi telefonuda alsam yine yapacaklarım böyle olacaktı. Şu ana kadar bir takılma donma yaşamadım.

Telefonu almadan önce okuduğum forumlarda oyuna düşkün kullanıcılara tavsiye edilmiyordu. Eğer oyun amaçlı alacaksanız farklı modellere bakmanızı öneririm. Onun dışında sizi üzmeden gayet iyi çalışacak bir telefon olacağını dünüşüyorum.

Fazla söze gerek yok Mate 10 Lite açık ara daha iyi bir cihaz. Fakat fiyatı epey pahalı ben olsam P10 Lite alırdım. Arasında pek bir fark yok.

Mate 10 Lite daha iyi bir cihaz değil, iki telefonunda öne çıktığı hususlar var. Performans ve batarya olarak A7 daha iyi. Ekran tarafında Mate 10 Lite daha yüksek bir çözünürlüğe sahip, A7 modelinin Amoled ve AOD avantajı var. RAM olarak Mate 10 Lite daha üstün. Ayrıca A7 Type-C girişine sahip. Kamera tarafında da A7 daha iyi. Bu iki modelinde fiyatı uçuk düzeyde, bu iki modeli de almazdım, tercih senin S7 önermeyin demişsin S7 bu iki modelden kat kat daha üstün bir model. Ayrıca HTC 10 ve U Ultra modellerine de bakabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mate 10 Lite yurt dışı cihazıma bu gün gelen güncelleme ile face unlock ve bazı kamera efektleri geldi. Türkiye cihazlarında durum nasıl bilmiyorum. Konu uyanmışken paylaşayım dedim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı