Samsung Galaxy Buds 2 Pro almaya değer mi?

Huawei LDAC kodeğe sahip genis ekosisteme hitap ediyor baştan ve bitrare Samsung Kodeğe göre çok daha iyi.
Huawei Alt ve üst frekanslarsa daha başarılı 16hz-40Khz gibi geniş değere sahip bunu duymazsında sürücü zenginliğini gösterir Samsung 20hz-20Khz gibi standart değere sahip.
Huawei çift sürücüye sahip daha geniş bir sahne genişliği sunuyor.
Dinamik Sürücü boyutu daha büyük yine daha güçlü basslara sahip.
Samsung da 360 audio ve dolby gibi seyler var ama bunlar sesi 16bit 44khz önekliyor yani bu kadar para verdiğim kulaklıkda mp3 kalitesinde niye müzik dinlesin ki insan aynı sesi alacağın 1000 liralık ürünler de var maksat mp3 dinlemekse.
Versus da ki veriler tam olarak doğru bile olmayabiliyor eksik bilgi yada olmayan verileri yazabiliyorlar. Bir test veya karşılaştırma yapmak için en yanlış yerlerden biri.
Bu konuda pek teknik bilgiye sahip değilim. Dediklerinizi tam olarak anlamadım. Samsung'un Hifi kalitesinden daha mı kaliteli sesi , bunu mu söylüyorsunuz ? Ayrıca Anc kısmında durum nasıl hangisi daha iyi o konuda ?

Ve telefon görüşmesi yaparken hangisi mikrofon vs konusunda daha iyi olur. Sesimi kısıkken bile karşı tarafa daha iyi iletir ?

Ve daha çok rock , bazen metal bazen chill bazen elektro bazende bağımsız dinliyorum ama ne olursa olsun çoğunlukla gitar keman piyano ağırlıklı oluyor. Bunuda belirteyim.

Tablet üzerinden çok fazla film izliyorum , filmin içine hangisi daha çok sokar ? Tüm dediklerimi göz önüne alırsak genel görüşleriniz nelerdir ?

Son düzenleme:
Bu konuda pek teknik bilgiye sahip değilim. Dediklerinizi tam olarak anlamadım. Samsung'un Hifi kalitesinden daha mı kaliteli sesi , bunu mu söylüyorsunuz ? Ayrıca Anc kısmında durum nasıl hangisi daha iyi o konuda ?

Ve telefon görüşmesi yaparken hangisi mikrofon vs konusunda daha iyi olur. Sesimi kısıkken bile karşı tarafa daha iyi iletir ?

Ve daha çok rock , bazen metal bazen chill bazen elektro bazende bağımsız dinliyorum ama ne olursa olsun çoğunlukla gitar keman piyano ağırlıklı oluyor. Bunuda belirteyim.

Tablet üzerinden çok fazla film izliyorum , filmin içine hangisi daha çok sokar ? Tüm dediklerimi göz önüne alırsak genel görüşleriniz nelerdir ?

Kayıpsız ses iletmede daha başarılı, Ses nitelikleri daha başarılı, mikrofon ve ANC de basarılı ama bu konuda kıyaslama videoları izlemeni öneririm mikrofon konusunda Huawei kulaklığı daha başarılı buldum fasulye tipi kulaklıklar mikrofon açısından ağıza uzaklığı sebebiyle dezavantajlı olabiliyor.
Huawei' de çoklu bağlantı desteği var Samsung' da yok diye biliyorum yanlışım varsa birisi düzeltsin.

Samsung' un artıları aslında kullanıma bağlı şeyler ses değil daha fazla sensöre sahip bu fiyatlarda olma sebebi kullandıkları sensörlerin maliyetleri benzer ses kalitesine sahip ürünleri 1500+ fiyatlarda da bulabilirsin.
Kullanıma bağlı artı derken Huawei çoklu bağlantı sayesinde sana daha ergonomik deneyim sağlar cihazlar arası hızlı geçiş yaparsın Samsung' un kullanıma bağlı artı dediğim sensörleri.

Kayıpsız müzik dinleyen biriysen örneğin apple müzik veya deezer gibi platformlardan yüksek cözünürlüklü müzik dinliyorsan Huawei burada daha iyi.
Mp3 müzikler dinliyorsan youtube music, spotify gibi platformlardan burada aslında Samsung sana dolby seviyorsan güzel deneyim sunabilir şahsen ben beğenmiyorum temelin de ekolizer ayarı yapıyor zaten ama huawei çift sürücü ile her halükarda daha sahne genişliği ve büyük dinamik sürücü ile daha iyi bass performansı sunar zaten 16hz gibi düşük frekanslara inebiliyor yani bass tarafı da daha zengin ve derinden gelen basslar sana sunuyor kısaca daha pürüzssüz.

Kayıpsız müzik dinleyen biriysen rock müziklerde farkı daha çok anlarsın ikisi arasında ki.
Apple müzik ile denemeni tavsiye ederim. Deezer da olabilir aslında ama onlar yine 16 bit 44khz ama bitrare yüksek müzikler sunuyor yani CD kalitesi Hifi müzikler, Apple müzik ile Hi-res diyeceğin kategoriye giren müzikler sunuyor 24 bit 192khz kadar çıkabiliyor desteği yani Hifi ve Hires olarak bu şekilde sınıflandırılır.

Teşekkür ederim müsait olunca akşam karşılaştırma videolarına bakıp son kararımı vereceğim. Ama tabii huaweide en azından 3 taksitli bir plan yoksa tercih edemeyebilirim.

Teşekkür ederim müsait olunca akşam karşılaştırma videolarına bakıp son kararımı vereceğim. Ama tabii Huawei'de en azından 3 taksitli bir plan yoksa tercih edemeyebilirim.

Buds 2 kullanıyorum Samsung kullanıcıysanız çok rahat. Spotify'den YouTube'dan vb Music dinliyorsanız Hi-Fi desteği sizin için önemli değil. Zaten çoğu kişi Hi-Fi sesle normalini anlayamıyor. İnternette testleri var bakabilirsiniz. Huawei daha iyi sahne performansı veriyor o yüzden Huawei de tercih edilebilir.

Geri
Yukarı