Samsung Galaxy J7 Prime "Ağda kayıtlı değil" hatası

Newkan

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana
Merhaba, Samsung J7 Prime telefonumuz var. Ben Samsung bayisinden sıfır satın almıştım 6-7 sene önce. Ben bu telefonu rootlamıştım ondan sonra telefon sıkıntıya düştü, ROM atmak zorunda kaldım. Sorunsuz şekilde kullandım ama son 1 aydır SIM kartı görmüyor.

Ne yapmam gerek? Tekrar bir ROM yüklemesi falan mı yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal kullanıcılar için root atmaya gerek yok hem güvenlik açığı da oluşturur. Çözüleceğini umuyorum sorunun.

SamMobile sitesini tavsiye etmem.
Ek olarak cihazın yöneticisi siz oluyorsun root atarak. Kendim sıradan kullanıcı olarak root tavsiye ederim :D

ROM başarıyla yüklendi hocam. Ekran bu şekilde kaldı ne yapmam gerekiyor. @Umut Nas

- - - - - -

Tamam şimdi kendini resetledi açılıyor bakalım.

Hocam ROM yüklendi ama hakkımda kısmında halen ARAB emriklerinin ismi gözükmekte ben şimdi hard format atacağım.

Dosya Ekleri

• IMG_20220807_203107.jpg
    IMG_20220807_203107.jpg
    89,4 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
@dArKaLoNe00568964
Hocam kullanmış olduğunuz TWRP dosyasında imaj flashlama oluyordu değil mi?
J7 Prime vardı sizde sanırım. Onu atar mısınız hocam? Gsi ROM kurmaya çalışıyoruz şu anda @Newkan hocama.

TWRP 3.4.0 aşağısında gsi oalarak System kurulmuyor bunu unutmayalım.
Hocam ben vereyim TWRP vermesine ama.
Gsilar genelde AOSP'ya da MIUI oluyor.
AOSP'lerde Android 8 üstü ( 9 10 11) normal sorunlar dışında çok şarj yiyor (pixel Experience hariç ama oda biraz sorunlu kafayı yedirtebilir mesela kameraya girince otomatik reset atıyor cihaza)
AOSP tek önerdiğim dot OS v2.5 Android 8 ve hiçbir sorunu yok.
MIUI ise onda da pek sorun yok ama kendi kendine reset attığı için (ve reset atma kapatılamıyorda) telefonu zorlar diye önermem.
AOSP istiyorsanız Android 8 veya altı olacak onun dışında Samsung ROM'u kurun derim.
TWRP unofficial (ama sorunsuz) 3.5.0_0.9 sürümü: (dosyayı siteme upload ediyorum atılınca linki ekleyeceğim)
Bir de Samsung ROM kurarken dikkat edin ROM Hindistan ROM'u olmasın.
Ben bilmeden kurdum.
Samsung hindistana bilgi mesajları atıyormuş benim hat üzerinden ve 85 kuruş alıyormuş her mesaj için.
Çözümünü YouTube'a atmıştım linki:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Umut Nas hocam kusura bakmayın anca gördüm ama modemi ilk defa duyuruyorum.

Merhaba, Samsung J7 Prime telefonumuz var. Ben Samsung bayisinden sıfır satın almıştım 6-7 sene önce. Ben bu telefonu rootlamıştım ondan sonra telefon sıkıntıya düştü, ROM atmak zorunda kaldım. Sorunsuz şekilde kullandım ama son 1 aydır SIM kartı görmüyor.

Ne yapmam gerek? Tekrar bir ROM yüklemesi falan mı yapmalıyım?

Hocam sorun çözülmediyse şunu deneyin.
Ayarlar/Bağlantılar/Mobil Ağlar/Şebeke Modu/Otomatik bağlanın.
Samsung Cloud kullanıyorsanız ayarları da eşitlediği için hep aynı seçenekte kalıyor olabilir ondan herhangi yazılımda çözülemeyebilir.
Eğer bu da olmazsa sizin telefonda takılı olan SIM i çıkartıp başka SIM takın aynı sorun olmazsa sorun siminizde olabilir.
Bunlar olmazsa bu yardımcı olabilir.

Son düzenleme:
Hocam sorun çözülmediyse şunu deneyin.
Ayarlar/Bağlantılar/Mobil Ağlar/Şebeke Modu/Otomatik bağlanın.
Samsung Cloud kullanıyorsanız ayarları da eşitlediği için hep aynı seçenekte kalıyor olabilir ondan herhangi yazılımda çözülemeyebilir.
Eğer bu da olmazsa sizin telefonda takılı olan SIM i çıkartıp başka SIM takın aynı sorun olmazsa sorun siminizde olabilir.
Bunlar olmazsa bu yardımcı olabilir.

Hocam yapmadığımız işlem kalmadı en son bunu da denedik ama olmadı maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı