Samsung Galaxy M.21 alınır mı?

Hocam pek uzun ömürlü olmaz. Arkadaşınız içinde şunu söyleyebilirim. Güncelleme yaptıysa kesinlikle normal. Açıklamam gerekirse;

Telefon MIUI 10 ile geliyor, yani gerçekten sıkıntısız ve iyi. Eğer ki MIUI 11'e güncellenirse performans kaybı ve batarya sorunu yaşanır. MIUI 12'ye güncellenirse zaten Allah'a emanet.
Bu cihaza çok benzer bir cihaz (Note 9s) kullanıyorum. MIUI 11 de HD-yüksek de 55-60 FPS alan cihazım MIUI 12 de akıcı-aşırı yüksek te en fazla 45'e çıkıyor. Ortalama 35 FPS alıyorum.

Realme markası ise kesinlikle güvenilir bir marka. Oppo'nun alt markası diye biliyorum. 90 Hz ekranı ve Note 8 Pro'nun aksine güncellemenin sıkıntı olmayacağı çok güzel bir cihaz. Bana sorarsanız en büyük eksisi plastik olması. Kılıfsız kullanırsa oyuncak telefon gibi duruyor.

M.21 ise ileriki zamanlarsa performans anlamında sıkıntı yaratabilir. Hem 4 GB RAM'ın bulunması hem de saydığım cihazlara göre düşük bir performans sergilemesi eksi bir yanı. Süper AMOLED ekran ise hayatınızda bir kere olsa bile kesinlikle deneyim etmeniz gereken bir ekran. Sırf siyahlar için bile AMOLED ekran tercih edilebilir.

Yani size kalmış. Bataryası çok güçlü, ekranı çok iyi bir cihaz isterseniz M.21, bütçenin biraz üstünde performansı M.21'den çok daha iyi olmasını isterseniz Note 8 Pro, bütçenizin fazlasıyla yukarısında olan ve tam oyuncular için tasarlanmış bir cihaz isterseniz Realme 7.

Şimdi oyun için Xbox One S var, hayvan gibi müzik dinlerim ve şarjda oynamayı sevmem, Realme almayı düşünmüyorum çünkü bataryasını beğenmedim ayrıca oyuncu değilim. Note 8 Pro'nun çelimsiz IPS ekranı ve küçük bataryasına da o parayı veresim gelmiyor. Ama düşüneceğim.

Şimdi oyun için Xbox One S var, hayvan gibi müzik dinlerim ve şarjda oynamayı sevmem, Realme almayı düşünmüyorum çünkü bataryasını beğenmedim ayrıca oyuncu değilim. Note 8 Pro'nun çelimsiz IPS ekranı ve küçük bataryasına da o parayı veresim gelmiyor. Ama düşüneceğim.

Hocam 1-2 sene kullanacaksanız hiç düşünmeden M.21 alın ama daha uzun süre kullanacaksanız M.21 sizi üzebilir. Bir de iki cihazında bataryasını neden beğenmediniz anlamadım. Realme 7'nin 5000 mAh bataryası bence gayet yeterli.

Hocam 1-2 sene kullanacaksanız hiç düşünmeden M.21 alın ama daha uzun süre kullanacaksanız M.21 sizi üzebilir. Bir de iki cihazında bataryasını neden beğenmediniz anlamadım. Realme 7'nin 5000 mAh bataryası bence gayet yeterli.

Hocam güçlü telefonda batarya çok gitmiyor, ayrıca 4 yıl kullanmayı planliyorım bir kaza bela olmazsa, lakin her Android telefon 4 senede çöp oluyor.

Hocam güçlü telefonda batarya çok gitmiyor, ayrıca 4 yıl kullanmayı planlıyorum bir kaza bela olmazsa, lakin her Android telefon 4 senede çöp oluyor.

Pek sayılmaz hocam. 4 GB RAM 4 yıl gibi bir sürede sıkıntı çıkartabilir. Yonga seti de pek iç açıcı değil. 4 yıl gibi bir sürede sıkıntı çıkartma ihtimali var. Bir de her Android, telefon 4 yıl içinde çöp olmuyor.

Son olarak cihazların bataryası her ne kadar M.21'den az gitse de 2 cihazın bataryası da gayet yeterli ama sizin gönlünüz M.21 de anladığım kadarıyla. Ne alırsanız alın içinizde kalır cidden. Bu cihaz sonuçta sizin olacak, M.21 alabilirsiniz.

(ROM atarsanız kendi cihazım olan Note 9S de alınır. İşlemcisi uzun vadede gerçekten iyi)

Bende Samsung M31 alıcaktım ama işlemciyi gördükten sonra çöp olduğunu anladım. Eyvallah 6000 mAH batarya 128 GB güzel ama o işlemci ne ya ? Samsung'un neresini beğeniyorsunuz anlamış değilim. Amiral telefonları benim hiç hoşuma gitmiyor. Benim size önerim Realme 7 olacaktır.

Bende Samsung M31 alacaktım ama işlemciyi gördükten sonra çöp olduğunu anladım. Eyvallah 6000 mAh batarya 128 GB güzel ama o işlemci ne ya? Samsung'un neresini beğeniyorsunuz anlamış değilim. Amiral telefonları benim hiç hoşuma gitmiyor. Benim size önerim Realme 7 olacaktır.

Hocam modelden modele değişiyor. Aynı işlemciyi M.21 de kullanıyor ve fiyatı çok uygun. M31, M31s ise evet gerçekten o fiyata düşük bir performans sergiliyor. O fiyatta süper AMOLED ekran isteniliyorsa M31S'den pek başka seçenek yok. En iyisi Realme 8'i beklemek olur.

Hocam modelden modele değişiyor. Aynı işlemciyi M.21 de kullanıyor ve fiyatı çok uygun. M31, M31s ise evet gerçekten o fiyata düşük bir performans sergiliyor. O fiyatta süper AMOLED ekran isteniliyorsa M31S'den pek başka seçenek yok. En iyisi Realme 8'i beklemek olur.
Valla ben hala hangi telefonu alacağıma bir türlü karar veremedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı