Samsung Galaxy M12 vs Realme C25s

Bütçe
3000

kaane

Kilopat
Merhaba, en kısa sürede telefon alacağım. İkinci el düzgün bir telefon bulamadım P20 Pro dışında, onun da güncelleme desteğinin bittiğini öğrendim. Şimdi bu iki telefon arasında kaldım. Samsung Galaxy M12 güzel bir telefon aslında ama M22 M32 M51 gibi modeller dururken en düşük olanı M12 olması bir tık korkutuyor açıkçası berbat bir şey gelecekmiş gibi bir hissiyat veriyor yani. Elbette diğer modeller bütçemi aşıyor, fakat alternatif olarak C25S'i gördüm, şimdi hangisi daha iyi karar veremedim. Sizce hangisi daha iyidir? Veya alternatif önerileriniz var mıdır?

Donanım ve performans olarak C25s daha iyi. Kamera olarak da M12 biraz daha iyi.

P20 Pro bu iki cihazdan da daha iyi cihaz.
Bir de uygun fiyatlı olarak Mate 20 Lite, P20 Lite ve Samsung S8 buldum. Bunlar nasıldır? Samsung S8 hakkında az da olsa fikrim var, şuanda S9+ kullanıyorum çünkü. Fakat P20 Lite ve Mate 20 Lite konusunda hiçbir fikrim yok. İkinci ele yönelmek çok mantıklı geliyor bu uçuk fiyatları gördükten sonra. GM 21 Pro'yu gördüm ve gömmüşler gerçekten, o yüzden direkt eledim. Şuanda aklımda 5 cihaz var. İkinci el olarak Mate 20 Lite, P20 Lite ve Samsung S8, sıfır olarak da Realme C25s ve Samsung M12. Şimdi C25s üzerinde NFC desteği yok, çok büyük hayal kırıklığı, elesem mi bilemedim. M12, NFC destekliyor fakat performans olarak biraz daha geride. Çok arada kalınacak bir durum bu. Ne yapsam bilemedim. Telefonculara gitmeli miyim acaba uygun fiyatlı ikinci el cihazlar için? Ya da direkt olarak uygulamalardan mı ikinci el araştırsam?

Bunlar arasından en iyi cihaz tartışmasız S8.

Telefonculardan da ikinci el bakabilirsin, daha da iyi olur hatta.
S8 ve S9 serisi bildiğim kadarıyla kötü bataryaya sahip. Bendeki S9 Plus aralıksız kullanımda 4 ila 6 saat arası gidiyor %70 (tam bilmiyorum, Accubattery böyle yazıyor) pil sağlığı ile. S8 ne kadar gider bilmiyorum, P20 Lite ve Mate 20 Lite daha çok gider gibi geliyor. Bulabilirsem P20 Pro almayı isterim ama bir türlü bulamadım. Telefoncular üstüne 500-1000 TL civarı belki daha çok kâr koyarak satıyor, sırf bunun için çok tercih etmiyorum ama mecbur kalınca gitmek gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı