Rehber Custom ROM Samsung Galaxy M20 (SM- M205F) Android 13 ROM nasıl kurulur?

Hocam merhaba bende aynı cihazı kullanıyorum, daha önce hiç custom rom kurmadım hala kullanıyor musunuz rom sitesine tıklayınca linke gidemiyorum

Merhaba. Ben aynı telefonu ve aynı ROM'u kullanıyorum. Geçen hafta aynı ROM'un Android 14 (LineageOS 21) versiyonu çıktı fakat acayip derecede kasıyor. Biraz daha zaman geçmesi gerekiyor sanırım kullanılabilecek duruma gelmesi için. Ama bu sürümü kesinlikle tavsiye ederim. Telefona can verdi.

Link burada

Hocam merhaba bende aynı cihazı kullanıyorum, daha önce hiç custom rom kurmadım hala kullanıyor musunuz rom sitesine tıklayınca linke gidemiyorum
Biraz geç baktım ama samarv121.dev sitesine taşındı. Los20 onerimdir. Şuan cihaz degistim fakat elimde hala yedek olarak kurulu los20 mevcut hız açısından öneririm.

Android 13 değil de Android 8'a döndürmek lazım bu telefon Android 8'dan yüksek için değmez performans ancak 8 dadır.

Sürüm düşürmek hızlandırır diye saçma bir şeyi sizden duyuyorum. Cihazın donanimi ne vaat ediyorsa onu alırsınız yazılım yönünde One UI yerine boş sade LineageOS arayüzü çok daha seri çalışıyor. Kaldı ki sürüm düşürme yapılmayan bir cihazın sürümünü nasıl düşürmeyi planlıyorsunuz?

Sürüm düşürmek hızlandırır diye saçma bir şeyi sizden duyuyorum. Cihazın donanimi ne vaat ediyorsa onu alırsınız yazılım yönünde One UI yerine boş sade LineageOS arayüzü çok daha seri çalışıyor. Kaldı ki sürüm düşürme yapılmayan bir cihazın sürümünü nasıl düşürmeyi planlıyorsunuz?
Fikrimi söyledim düşmeyeceğini biliyorum zaten yapacak bişey yok. Android 8 deyken telefon daha hızlıydı performans olarak şuan çok donma sorunları vs mevcut. Zaten donanımıda çok kötü android 8 üstü dayanacak gibi değil.

Fikrimi söyledim düşmeyeceğini biliyorum zaten yapacak bişey yok. Android 8 deyken telefon daha hızlıydı performans olarak şuan çok donma sorunları vs mevcut. Zaten donanımıda çok kötü android 8 üstü dayanacak gibi değil.
Android sürümüyle alakası yok Android 14 bile stabil şekilde çalışmakta. Hantal olma sebebi Android sürümü değil planlı eskitme ve oneui arayüzü.

Geri
Yukarı