Samsung Galaxy M31s vs A32

@Hawlı kullanıcı
Merhaba kusura bakmazsanız sizden bir ricam olacak.
Başlıktaki M31s vs A32 modelleri ve Xiaomi Redmi Note 9 Pro arasından hangisini almalıyım? Uzun ömürlü, kullanımı kolay, pek sorun çıkarmayacak bir şey arıyorum. Oyun pek oynanmaz, sosyal medya, internet kullanımı, bir de çocuk oyunları için kullanılır. Kamerası da mükemmel olmasına gerek yok, vasat olmasın, Note 9 kadar olsun yeter. Eşime de aynısını almak istiyorum, takılma donma olmasa iyi olur. 5 yıldır Samsung C7 kullanıyor, bu telefondan geçeceği bir telefona bakıyorum.

Kısacası 4 bin lira bütçe ile bana yardımcı olur musunuz, tavsiyeniz olur mu? Bu modeller dışında indirimde olursa Note 10s ya da OPPO Reno5 Lite almak aklımdan geçiyor ama aynı anda 2 tane alınca bütçe zorlanıyor. Bu ikisinden hangisi iyidir?
Teşekkürler.

@BERWAR hocam bir bakar mısın?

@Hawlı kullanıcı.
Merhaba kusura bakmazsanız sizden bir ricam olacak.
Başlıktaki M31s vs A32 modelleri ve Xiaomi Redmi Note 9 Pro arasından hangisini almalıyım? Uzun ömürlü, kullanımı kolay, pek sorun çıkarmayacak bir şey arıyorum. Oyun pek oynanmaz, sosyal medya, internet kullanımı, bir de çocuk oyunları için kullanılır. Kamerası da mükemmel olmasına gerek yok, vasat olmasın, Note 9 kadar olsun yeter. Eşime de aynısını almak istiyorum, takılma donma olmasa iyi olur. 5 yıldır Samsung C7 kullanıyor, bu telefondan geçeceği bir telefona bakıyorum.

Kısacası 4 bin lira bütçe ile bana yardımcı olur musunuz, tavsiyeniz olur mu? Bu modeller dışında indirimde olursa Note 10s ya da Oppo Reno5 Lite almak aklımdan geçiyor ama aynı anda 2 tane alınca bütçe zorlanıyor. Bu ikisinden hangisi iyidir?
Teşekkürler.

M31s vs A32 modelleri ve Xiaomi Redmi Note 9 Pro arasından hangisini almalıyım?
Donanım olarak Note 9 Pro diğerlerinden daha güçlü. Amaç oyunsa Note 9 Pro daha doğru tercih. Note 9 Pro yerine Xiaomi tarafında Note 10s öneririm. A32 daha fazla güncelleme alacak bunlar arasından.

A32 ve M31s arasında tercihimi yapardım ben. M31s kamera ve batarya olarak daha iyi. A32 modeli ise 90 Hz ekran ve GPU olarak daha iyi.

Donanım olarak Note 9 Pro diğerlerinden daha güçlü. Amaç oyunsa Note 9 Pro daha doğru tercih. Note 9 Pro yerine Xiaomi tarafında Note 10s öneririm. A32 daha fazla güncelleme alacak bunlar arasından.

A32 ve M31s arasında tercihimi yapardım ben. M31s kamera ve batarya olarak daha iyi. A32 modeli ise 90 Hz ekran ve GPU olarak daha iyi.

Teşekkürler.

M31s modeli çok ağır gelir uzun kullanımda deniyor, gerçekten de diğerlerinden 25-30 gram ağır, eşim için sıkıntı olabilir. note 9 pro da aynı ağırlıktaymış.

Netleştirmek adına şunu sormak istiyorum, A32 de alsam 10s de alsam size göre iyidir değil mi? Günlük kullanım, sosyal medya, kamerası birazcık iyi olsun, takılmasın, sık sık sorun çıkarmasın istiyoruz, sorun olmaz değil mi?

Hani 5 bin lira civarına çıkarsam elimdeki en iyi seçenek 10s, 4 bin civarında ise a32 , başka modele bakmaya gerek yok, doğru mu anladım?

Benim satın alam durumu biraz karışık ya Vatan'dan taksitle alacağım o zaman da a32 ile 10s arasında 1000 lira var ya da bir telefoncu arkadaştan Xiaomi serisinden almam lazım, elden taksit yapabilir diye.

Oppo Reno 5 Lite 128 GB ne dersiniz diyeceğim ama inanılmaz şekilde HB'de 4700 iken Vatan'da 6 bin lira.

Vatan Ziraat kredi kartına peşin çekince ziraat 4 taksit yapıyormuş, normalde telefon için yok biliyordum ama biri geçen sene biri de daha 20 gün önce aynı şekilde oradan taksit yaptırmış hatta 5 bin lirayı geçerse 12 taksit oluyor galiba. Bunu internet alışverişinde diğer amazon falan yapsa daha çok seçeneğim olurdu.

Bir de şu kayıtsızlar varmış, forumda okudum 8 kere aldım sorun yok yazanlar var, 6 bin liralık telefonu 4 bine aldım diyenler var ama yasal değil.

Benim telefondan ve özellikle garantisinden yana çok kafam ağrıdı. General Mobile aldım, bin değil milyar pişman oldum, servis servis gezdirdiler, en sonunda telefon bariz şekilde kırık geldi, ne gönderen Turkcell bayisi hatayı kabul etti ne de alan GM adına bakım yapan servis. Telefonu kırdılar, verdiler.

Şuanki telefonum da P smart 2019, onun da kronik ekran açılma sorunu varmış, ekran açılınca çıtaları da zamanla gevşeyip çıktı, servis de " kullanıcı hatası" deyip geri yolladı, 6 aydır, " ghost touch" dedikleri hayalet dokunuş ile kullanıyorum 3-4 güne bir elektrik veriyorum ama bir iki kere de çarpıldım artık korkuyorum.

Teşekkürler.

Samsung güncelleme konusunda 3.4 yıl götürür. Redmi Note 10s emin değilim. Redmi'ler güzel cihazlar ama kameralar pek iyi değil gibi. Arkadaşım A32 kullanıyor memnun gibi. Ama Note10s performanslı cihaz A32 de işini görür bence Note 10s de hangisi ağır basıyorsa sana göre onu al derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı