Samsung Galaxy Note 10 Lite vs Xiaomi Mi Note 10 Lite

Yol yaptı yol

Hectopat
Öncelikle merhaba forum. :) Bir takım sebeplerden ötürü yoktum, geri döndüm. Hepinize selamlar. Başlıktan da anlaşılacağı üzere bu iki model ve marka arasında kalmış durumdayım. Benim için önemli olan ekran ve performanstır; kamera, kalem vesaire değil... Bundan yola çıkarak bu iki cihaz arasında hangisi tercih edilmelidir? Ben Curved ekran olmasından dolayı Mi Note 10 Lite'a daha yakınım ama Note 10 Lite cihazında da ekranın daha doygun ve büyük olması sebebiyle bu cihaza da yanaşıyorum. Arada kalmış durumdayım açıkçası. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

Merhabalar. Yaklaşık 2 haftadır Mi Note 10 Lite kullanıyorum. Cihazdan oldukça memnun kaldım. Tek sorunu yakınlık sensörü problemiydi. MIUI 12 güncellemesi geldi şimdilik o problemle de karşılaşmadım. Bu cihaz ile ilgili sormak istediğiniz sorular varsa sorabilirsiniz. Elimden geldiği kadar yanıtlamaya çalışırım. Samsung cihazda güzel duruyor fakat aralarında 1000 TL gibi fark var.

Xiaomi Mi öneririm ben 2014 Samsung tablet aldım 6 ay olmadan yazılım güncellemesi almayı kesti şimdi pek öyle midir bilmiyorum. Ama Xiaomi daha F/P.

Xiaomi daha mantıklı bir tercih olur verdiğiniz bilgilere bakarak ama S Note10 lite kullanıyorum verdiği his kalem ile beraber premium hissetiriyor.

Arkadaşlar bende mi Note 10 Lite almayı düşünüyorum yakınlık sensörü sıkıntısı çok konuşuluyor. Bir de Note 8 Pro'da arkadaşım Google uygulamaları olduğu için çok sıkıntı yaşamış mi Note 10 Lite'da böyle bir sıkıntı var mıdır? Çok oyun oynayan birisi değilim günlük kullanımda işimi görse yeter tavsiye eder misiniz?

Kasma takılma var mı arayüzde veya oyunda?
Bende Mi Note 10 Lite kullandığımı belirtmiştim. Hiçbir şekilde kasma donma yaşamadım daha.
Arkadaşlar bende mi Note 10 Lite almayı düşünüyorum yakınlık sensörü sıkıntısı çok konuşuluyor. Bir de Note 8 Pro'da arkadaşım Google uygulamaları olduğu için çok sıkıntı yaşamış mi Note 10 Lite'da böyle bir sıkıntı var mıdır? Çok oyun oynayan birisi değilim günlük kullanımda işimi görse yeter tavsiye eder misiniz?
Yakınlık sensörü problemi ilk başta vardı evet. Şu an MIUI 12 güncellemesi geldi. Sensör ile ilgili bir problem yaşamadım. Evet Xiaomi kendi uygulamaları yerine Google uygulamaları kullanılmış. Öncesinde Mi 6 ve Mi 8 Lite kullandığım için başlarda biraz zorluk çektim evet. Ama alışmam uzun sürmedi açıkçası.

Geri
Yukarı