Samsung Galaxy S10e yüksek sıcaklık

Dryus

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
11
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
M1 Macbook Air 16/256GB
Meslek
Software Developer
Yaklaşık 1 yıldır kullandığım S10e aldığımdan beri aşırı ısınıyor. Neden bu kadar geciktiniz derseniz kılıf ile kullanıyordum neredeyse aldığımdan beri o şekilde hissedilmiyordu. Aldığım zamanlarda kamerayı kullanınca özellikle telefon dehşet derecede ısınıyordu. Kapatıp balkona koyuyordum ki soğuması için. Açıkçası bunu araştırmıştım ama kılıf alınca arada kaynadı bu durum. Bugün kılıfı çıkardım mâlum pandemi sonucunda evden çıkmıyorum kılıfa da ihtiyaç duymuyorum. Şu mesajı yazarken bile telefonun sol kısmında ara sıra ısınmalar oluyor. Batarya performansı konusunda bir sorunum yok ama bu ısınma olayı kafama takıldı. Kablosuz şarj kullanıyordum kılıfa o durumda bile bu kadar sıcak olduğunu hissetmiyordum. Arkası cam olan ilk telefonum bu ondan dolayı bu durumun normal olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Geçen seneki yazılım ile bu durum çok daha kötü idi. Şimdi de kameraya girince ısınma oluyor ama öncekiler gibi değil. Telefonda performans konusunda bir problem yok. Takılma kısmı da arayüzde oluyor onun haricinde bir problem yok.

Yaklaşık 1 yıldır kullandığım S10E aldığımdan beri aşırı ısınıyor. Neden bu kadar geciktiniz derseniz kılıf ile kullanıyordum neredeyse aldığımdan beri o şekilde hissedilmiyordu. Aldığım zamanlarda kamerayı kullanınca özellikle telefon dehşet derecede ısınıyordu. Kapatıp balkona koyuyordum ki soğuması için. Açıkçası bunu araştırmıştım ama kılıf alınca arada kaynadı bu durum. Bugün kılıfı çıkardım mâlum pandemi sonucunda evden çıkmıyorum kılıfa da ihtiyaç duymuyorum. Şu mesajı yazarken bile telefonun sol kısmında ara sıra ısınmalar oluyor. Batarya performansı konusunda bir sorunum yok ama bu ısınma olayı kafama takıldı. Kablosuz şarj kullanıyordum kılıfa o durumda bile bu kadar sıcak olduğunu hissetmiyordum. Arkası cam olan ilk telefonum bu ondan dolayı bu durumun normal olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Geçen seneki yazılım ile bu durum çok daha kötü idi. Şimdi de kameraya girince ısınma oluyor ama öncekiler gibi değil. Telefonda performans konusunda bir problem yok. Takılma kısmı da arayüzde oluyor onun haricinde bir problem yok.

Arka planda kullanılan bir uygulama var mı?
Ben A9 2018 kullanıyorum. Kılıfı çıkardığım zaman ısınma sorunu olduğunu anladım. Telefonu adam akıllı arka plan uygulamalarından temizledim. Gereksizleri uyku moduna aldım ve CCleaner ile temizlik yaptım, sorunu düzelttim.
Lazım olmadıkça hızlı şarjı kullanmayın. Ben lazım olduğu zaman aktif hale getiriyorum.
Son büyük güncelleme ile oldu bu. Sende de sanırım o güncelleme ile oldu.

Arka planda kullanılan bir uygulama var mı?
Ben A9 2018 kullanıyorum. Kılıfı çıkardığım zaman ısınma sorunu olduğunu anladım. Telefonu adam akıllı arka plan uygulamalarından temizledim. Gereksizleri uyku moduna aldım ve CCleaner ile temizlik yaptım, sorunu düzelttim.
Lazım olmadıkça hızlı şarjı kullanmayın. Ben lazım olduğu zaman aktif hale getiriyorum.
Son büyük güncelleme ile oldu bu. Sende de sanırım o güncelleme ile oldu.
Günlük uygulamalar var. Sanırım telefonu sıfırlasam iyi olacak gibi, çok fazla biriken şey var.
AccuBattery ve Kaspersky Internet Security açık sadece.
Screenshot_20201227-224631_Device care.jpg

AccuBattery ve Kaspersky Internet Security açık sadece.

Kaldırın bu uygulamaları. Bataryanın ısınmasını sağlayan en büyük uygulama batarya uygulamalarıdır.
Güvenlik için harici bir uygulama düzenli kullanmanıza gerek yok.
Arada sırada güvenlik uygulamaları indirip tarama yapın ve kaldırın telefonda. Açık kalmasın harici uygulamalar.
Anlık güvenlik için cihazın ayarlarını aktif etmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca batarya içinde telefonun batarya ayarlarını yapılandırın. Bu uygulamaları telefondan kaldırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı