Samsung Galaxy S20 Ultra Maliyeti Ne Kadar?

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Samsung Galaxy S20 Ultra Maliyeti Ne Kadar?
Samsung Galaxy S20 Ultra Maliyeti

Galaxy S20 Ultra üretim maliyeti için özel bir araştırma yapıldı. TechInsights tarafından Samsung Galaxy S20 Ultra akıllı telefon içerisinde kullanılan tüm bileşenler için yapılan bir analiz sonucunda cihazın üretim maliyetine ...

Devamı: Samsung Galaxy S20 Ultra Maliyeti Ne Kadar?
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

@241046 Kardeş ülkeyiz diye bedavaya mı versinler? Ayrıca onların suçu yok, bu hatayı devletinde aramaya başlar mısın? Neredeyse 2.5 kat vergi alan bizim devletimiz. Hatırlatmak isterim, ayrıca dedelerimiz boşuna ölmedi. Kore'ye gitsen anlardın bunu :) Ancak tek Türkiye şehit vermedi ki, en çok Amerika şehit verdi. Haliyle biz sadece yardım ettik, birazcık tarih okumak lazım ancak tam biçimde :)

@241046 Kardeş ülkeyiz diye bedavaya mı versinler? Ayrıca onların suçu yok, bu hatayı devletinde aramaya başlar mısın? Neredeyse 2.5 kat vergi alan bizim devletimiz. Hatırlatmak isterim, ayrıca dedelerimiz boşuna ölmedi. Kore'ye gitsen anlardın bunu :) Ancak tek Türkiye şehit vermedi ki, en çok Amerika şehit verdi. Haliyle biz sadece yardım ettik, birazcık tarih okumak lazım ancak tam biçimde :)

Ben bedavaya versinler demiyorum zaten, ama sömürülmemizi de kabul etmek istemiyorum. Maliyet fiyatları ortada ve sen senin ülken için canını vermiş insanlara da pozitif ayrımcılık yapmak yerine sömürü yapıyosan zaten boş iş. Tarihin detaylarına girmedim, girersek konu uzar. O yüzden bilgini kendine sakla. Şehit de kime denir öğren, ondan sonra cümlelerde doğru kullan.

@241046 Şehit, bir ülkenin askerinin ölmesine denir. (Tabii siz din tutkunları bunu islam için canını verenler diye adlandırırsınız ve bu yüzden acınacak haldesiniz) Mesela Suriye'de şehit olan askerlerimiz de aynı şekilde. Bence iyi bir araştırma yapman şart :) Neyse konumuz bu değil, maliyetten bahsediyorsun ama Apple'a hiç bakmıyorsun? Ayrıca Samsung bir şirket, nereden baksan S20 Ultra için her şey dahil masrafı 700 dolar civarıdır. Kendi parasını da kattık mı durum ortada. Sanırım siz devlete bakmayıp, üreticiye laf atan tarafsınız :) Sömüren devlet, Samsung veya başka bir firma değil. Hiç mi bakmadın alınan vergilere? Algılamakta güçlü mü çekiyorsunuz? Suriye'ye yardım ediyoruz ancak değerimiz biliniyor mu? Yahut birçok İslam ülkesinin arkasındayız? Durum bu değil, yardıma ihtiyacı olan kişiye-ülkeye herkes yardım eder. Asıl amaç barış ve yardımdır. Samsung'un fiyat politikası gayet iyi bir seviyede. Türkiye için konuşulacak söz yok, devlet telefona göre vergiyi almıyor. Bana ne kadar çok vergi verir acaba? diyor. Senin elindeki ekran kartının üretim maliyeti 200-250 dolar bile değil aslında. Şimdi ben senden o fiyata istesem verir misin?

Apple kendi sitesinden telefon satarken ülkenin aldığı vergilerin ücretini açıkca belirtiyor. Mesela iPhone 11 128 GB için 2917 TL ülkedeki vergilere falan gidiyor. Kısaca ülkeye de bir telefon alıyoruz, trajikomik :D

Ekran Resmi 2020-03-09 15.14.33.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı