Samsung Galaxy S21 FE fotoğraftaki ışık patlaması normal mi?

Jesse Pinkmann

Decapat
Daha fazla  
Hocalarım selam. Az önce bir fotograf cektim ve fotograf isiklari patlatiyor. Bu normal bir durum mu? Bunun önune gecebilir miyiz? Tavsiye ettiginiz bir ayar var mi?

fotograf bu.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240324_205641_Gallery.jpg
    Screenshot_20240324_205641_Gallery.jpg
    32,9 KB · Görüntüleme: 61
Kamerada lens koruyucu var mı?

Üstte belirtildiği gibi lens kirli olduğu için olabilir.

Önceki sahibi çok güneş teması kurmuş olabilir.

Donanımsal olarak şu yolu izleyin:
Ayarlardan uygulamalara girip kamera ayarlarına girin ardından veriyi silin. Kamera ayarları sıfırlanacaktır. Çözüm olabilir ama yazılımsal ise.

Fiziki olarak kamera üzerinde koruyucu olup olmadığına emin olun bazıları kamera camını normal cam sanıp takabiliyor ve en büyük sebebi bu. Ayrıca fiziki diğer sorun çizik olması ufak kılcal bir çizik bile bu yansımaları yapabilir.

Işık patlamalarını diğer lenslere geçerek test edin.

Üstte belirtildiği gibi lens kirli olduğu için olabilir.

Önceki sahibi çok güneş teması kurmuş olabilir.

Donanımsal olarak şu yolu izleyin:
Ayarlardan uygulamalara girip kamera ayarlarına girin ardından veriyi silin. Kamera ayarları sıfırlanacaktır. Çözüm olabilir ama yazılımsal ise.

Fiziki olarak kamera üzerinde koruyucu olup olmadığına emin olun bazıları kamera camını normal cam sanıp takabiliyor ve en büyük sebebi bu. Ayrıca fiziki diğer sorun çizik olması ufak kılcal bir çizik bile bu yansımaları yapabilir.

Işık patlamalarını diğer lenslere geçerek test edin.
ön kamerada denedim ön kamerada aynı şekilde patlatıyor. Koruma sanırım yok elimle kontrol ettiğimde fark etmedim.

bi foto daha.

Dosya Ekleri

• 20240324_212737.jpg
    20240324_212737.jpg
    85,1 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:

Geri
Yukarı