Samsung Galaxy S21 FE fotoğraftaki ışık patlaması normal mi?

Lensinizin çizik olma ihtimali? Astigmatmış gibi fotoğraf çekiyor.

Telefonu aldigim yere goturdum lensini sildi ve gece bir fotograf cektim. Gayet guzel cekti. Ama yogun isik altina girince cok kotu patlatiyor isigi. Otoparkta fotograf cektim cok patlatti arkadasim iPhone 11 Pro'yla cekti patlama falan yok.
20240324_221609.jpg

Telefonu aldigim yere goturdum lensini sildi ve gece bir fotograf cektim. Gayet guzel cekti. Ama yogun isik altina girince cok kotu patlatiyor isigi. Otoparkta fotograf cektim cok patlatti arkadasim iPhone 11 Pro'yla cekti patlama falan yok.
20240324_221609.jpg
ama suanlik bir nebze duzeldi gibi. carsida cektigim fotografta patlama olmadi.

Lensinizin çizik olma ihtimali? Astigmatmış gibi fotoğraf çekiyor.

Üstte belirtildiği gibi lens kirli olduğu için olabilir.

Önceki sahibi çok güneş teması kurmuş olabilir.

Donanımsal olarak şu yolu izleyin:
Ayarlardan uygulamalara girip kamera ayarlarına girin ardından veriyi silin. Kamera ayarları sıfırlanacaktır. Çözüm olabilir ama yazılımsal ise.

Fiziki olarak kamera üzerinde koruyucu olup olmadığına emin olun bazıları kamera camını normal cam sanıp takabiliyor ve en büyük sebebi bu. Ayrıca fiziki diğer sorun çizik olması ufak kılcal bir çizik bile bu yansımaları yapabilir.

Işık patlamalarını diğer lenslere geçerek test edin.

Hocalarım selam, arka kamerayı değiştirmek istesem ücret ne kadara patlar bana sizce? Bir site buldum ama emin olamadım fiyat ucuz geldi. Samsung S21 FE 5G Arka Kamera Satın Alın | (ANA KAMERA) @SadeceYiğit @irsuya @Violet S

Son düzenleme:
Telefonu aldigim yere goturdum lensini sildi ve gece bir fotograf cektim. Gayet guzel cekti. Ama yogun isik altina girince cok kotu patlatiyor isigi. Otoparkta fotograf cektim cok patlatti arkadasim iPhone 11 Pro'yla cekti patlama falan yok.Eki Görüntüle 2149828

ama suanlik bir nebze duzeldi gibi. carsida cektigim fotografta patlama olmadi.

Hocalarım selam, arka kamerayı değiştirmek istesem ücret ne kadara patlar bana sizce? Bir site buldum ama emin olamadım fiyat ucuz geldi. Samsung S21 FE 5G Arka Kamera Satın Alın | (ANA KAMERA) @SadeceYiğit @irsuya @Violet S
Sorun kamerada mı değil mi bunu bilemeyiz. Lenste koruyucu olmadığından emin olun ve yüksek ışıkta çizik var mı yok mu deneyin, telefonu sıfırlamayı deneyin, başka uygulamaların kameralarında deneyin. Olmadığı halde gerçek Samsung yetkili servisine danışın onlar baksın lens mi kamera mı.

Sorun kamerada mı değil mi bunu bilemeyiz. Lenste koruyucu olmadığından emin olun ve yüksek ışıkta çizik var mı yok mu deneyin, telefonu sıfırlamayı deneyin, başka uygulamaların kameralarında deneyin. Olmadığı halde gerçek Samsung yetkili servisine danışın onlar baksın lens mi kamera mı?

Cihazın faturası falan kayıp hocam. Sıkıntı olur mu?

Yedek alıp format atmayı da deneyebilirsiniz, yazılımsal bir problem olma ihtimali de mevcut. İnternetten aldıysanız mail adresinize e-fatura gönderilmiş olabilir. Media Markt ya da Vatan gibi kurumsal yerden aldıysanız mağazaya gidip fatura çıkartabilirsiniz.

Geri
Yukarı