Samsung Galaxy S21 FE Tasarımı Sızdırıldı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Samsung Galaxy S21 FE Siyah

Samsung’un yaklaşan yeni akıllı telefonu Galaxy S21 FE’nin tasarımları ortaya çıktı. Samsung’un kısa bir süre içerisinde Galaxy S21 FE’yi duyuracağını biliyoruz. Yeni akıllı telefon, yakın zamanda ortaya çıkan bilgilere göre, geçen yıl piyasaya sürülen Galaxy Note 20’nin devamı niteliğinde olacak. Galaxy S21 FE ile ilgili bu zamana kadar birçok bilgi halihazırda sızdırılmıştı. Ancak güvenilir bir […]

Devamı: Samsung Galaxy S21 FE Tasarımı Sızdırıldı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Ya şimdi biraz konuyu dağıtacağım ama şu "sızıntı" kelimesini görünce sinirlerim tepeme biniyor. O kadar tiksiniyorum ki... Yani dürüst olun, olmazsanız kim size ne diyecek ya? Adam akıllı çıkıp, "Bir sonraki ürünümüzün tasarımı bu şekilde olacak." deyin. Hayır yani bu sızıntılar eskiden insanlarda merak uyandırıyorsa da şu anda da uyandırdığını hiç sanmıyorum. Çok baydı artık.

Bir sonraki ürünümüzün tasarımı bu şekilde olacak.

Bunu dedikleri zaman fazla ilgi cekemeyecekleri icin "sizdirildi" diyorlar. Mübarekler kevgir gibiler, her sene bir sey sizdiriyorlar. Ben sahsen bu tür haberlere zerre kadar ilgi göstermiyorum. Yillar öncesinden belli olan seyleri sizdirildi diye millete iteliyorlar. Klasik sirket politikasi.

Snapdragon'u standart haline getirip Exynos'tan vazgeçmedikleri sürece veya en azından Exynos'u verimlilik, fotoğraf işleme gibi konularda Snapdragon'la eşit bir hale getirmedikleri sürece alınmaz, almam.

Snapdragon'u standart haline getirip Exynos'tan vazgeçmedikleri sürece veya en azından Exynos'u verimlilik, fotoğraf işleme gibi konularda Snapdragon'la eşit bir hale getirmedikleri sürece alınmaz, almam.

2 senedir Exynoss'lu S10e kullanıyorum. Şu ön yargılarınızdan bir vazgeçin bence artık. Render makinesi değil bunlar...

Herkes diline dolamış Snapdragon'u. İşlemci ihtiyacım olsa Samsung mu alırım, iPhone duruken?

@SideWinder

Apple/Bionic, Huawei/Kirin ve Samsung/Exynos olarak kendi ürünlerini kullanıyorlar. Hatta Apple bilgisayar işlemcisi sunacak konuma geldi. Yukarıda saydığım Huawei ve Samsung ise bazı telefonlarında maliyeti düşürmek için Snapdragon ya da MediaTek seçiminde bulunabiliyorlar. Kendi "ürününü kullanma" durumu büyük firmaların yol haritalarında yer alıyorken işlemci şartlanmasını aynı sizin gibi manasız buluyorum.

2 senedir Exynoss'lu S10e kullanıyorum. Şu ön yargılarınızdan bir vazgeçin bence artık. Render makinesi değil bunlar...
Önyargı değil bu. Render makinesi demiyorum ve kendim de Exynos'lu S9 kullanıyorum zaten 3 senedir. Her telefonun testlerinde ayan beyan belli işlemci farkı. Çekilen fotoğrafın kalitesi, şarj dayanıklılığı, ısı, arka arkaya açılan programlarda performans düşmesi... ki bunlar S21'de de olan şeyler, yani Samsung'un piyasaya sürebildiği en iyi chipset Exynos 2100 kullanılan telefonda bile bunlar yaşanıyor. Ki Samsung Exynos'tan komple vazgeçsin de demiyorum, ama bir yerde de ödün versin. SD'den bariz daha kötü, aynı fiyata satıyor, ona rağmen çok daha kötü optimize edilmiş. Bu kabul edilemez, edilmemeli.
Herkes diline dolamış Snapdragon'u. İşlemci ihtiyacım olsa Samsung mu alırım, iPhone duruken?
Bu kısma gelecek olursak evet, iPhone işlemcileri iyi ama 500-550 dolara da iPhone alınmazken düzgün SD işlemcili telefonlar alınabiliyor. Çok alakalı konular da değil aslında. Telefonda işlemciye önem veriyoruz diye Premiere renderında kullanmıyoruz sonuçta, ama her şeyi etkiliyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı