Çözüldü Samsung Galaxy S23 ayarları nasıl olmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

erennylmzrr

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar öncelikle ilk sorum S23 de neden sadece standart ve tasarruf modu var da performans modu yok ya da var da ben mi bilmiyorum.
Diğer sorum ise performans ve kamera için önerdiğiniz ayarlar var mı?

Çözüm
Adaptif pil açık olmalı, %85 pil sınırı aktif olmamalı ve Hızlı şarj ayarı kapalı olmalı. 15-20 gün boyunca bu şekilde kullanırsanız, cihaz sizin yaptığınız aktiviteleri algılayıp ona göre stabil çalıştırır.

Kamera işi koşula göre değişiyor genellikle kimse 50MP önermiyor (Detaylı Manzara) fotoğrafları haricinde. Çünkü fazlasıyla yapay zeka oynama yapıyor ve doğallığı bozuyor. Pro mod veya 12MP modun da kullanım tavsiye ediliyor. Göreceli bir şey olduğu için farklı ayarları kendiniz yaparak,deneyerek kendiniz belirlemeniz daha sağlıklı olacaktır.

Performans olarak oyun oynayan birisi iseniz, Gaming Hub içerisinden sağ üstten üç çizgiye basarak, Game Booster/Labs kısmından Alternatif oyun performansı açık yapın. Bu ayarı Clash of clans vb oyunlar da açmanıza gerek yok. Mesela ben (Diablo İmmortal) oyunun da aktif ediyorum. Tabi bu ayarı açmak performans da hız da fayda edecektir fakat, aynı zamanda ısınmasına da sebebiyet verecektir.

Ekstra olarak oyun haricinde, sosyal medya da veya diğer uygulamalar da herhangi bir performans ayarı yapmanıza gerek yoktur çünkü cihaz fazlasıyla bunu karşılıyor ve herhangi yavaşlama olmuyor. Standart mod da kullanmak DENGELİ ve en iyi seçenektir.
Adaptif pil açık olmalı, %85 pil sınırı aktif olmamalı ve Hızlı şarj ayarı kapalı olmalı. 15-20 gün boyunca bu şekilde kullanırsanız, cihaz sizin yaptığınız aktiviteleri algılayıp ona göre stabil çalıştırır.

Kamera işi koşula göre değişiyor genellikle kimse 50MP önermiyor (Detaylı Manzara) fotoğrafları haricinde. Çünkü fazlasıyla yapay zeka oynama yapıyor ve doğallığı bozuyor. Pro mod veya 12MP modun da kullanım tavsiye ediliyor. Göreceli bir şey olduğu için farklı ayarları kendiniz yaparak,deneyerek kendiniz belirlemeniz daha sağlıklı olacaktır.

Performans olarak oyun oynayan birisi iseniz, Gaming Hub içerisinden sağ üstten üç çizgiye basarak, Game Booster/Labs kısmından Alternatif oyun performansı açık yapın. Bu ayarı Clash of clans vb oyunlar da açmanıza gerek yok. Mesela ben (Diablo İmmortal) oyunun da aktif ediyorum. Tabi bu ayarı açmak performans da hız da fayda edecektir fakat, aynı zamanda ısınmasına da sebebiyet verecektir.

Ekstra olarak oyun haricinde, sosyal medya da veya diğer uygulamalar da herhangi bir performans ayarı yapmanıza gerek yoktur çünkü cihaz fazlasıyla bunu karşılıyor ve herhangi yavaşlama olmuyor. Standart mod da kullanmak DENGELİ ve en iyi seçenektir.

Çözüm
Adaptif pil açık olmalı, %85 pil sınırı aktif olmamalı ve hızlı şarj ayarı kapalı olmalı. 15-20 gün boyunca bu şekilde kullanırsanız, cihaz sizin yaptığınız aktiviteleri algılayıp ona göre stabil çalıştırır.

Kamera işi koşula göre değişiyor genellikle kimse 50MP önermiyor (detaylı manzara) fotoğrafları haricinde. Çünkü fazlasıyla yapay zeka oynama yapıyor ve doğallığı bozuyor. Pro mod veya 12MP modun da kullanım tavsiye ediliyor. Göreceli bir şey olduğu için farklı ayarları kendiniz yaparak, deneyerek kendiniz belirlemeniz daha sağlıklı olacaktır.

Performans olarak oyun oynayan birisi iseniz, Gaming Hub içerisinden sağ üstten üç çizgiye basarak, Game Booster/Labs kısmından alternatif oyun performansı açık yapın. Bu ayarı Clash of Clans vb oyunlar da açmanıza gerek yok. Mesela ben (Diablo immortal) oyunun da aktif ediyorum. Tabii bu ayarı açmak performans da hız da fayda edecektir fakat, aynı zamanda ısınmasına da sebebiyet verecektir.

Ekstra olarak oyun haricinde, sosyal medya da veya diğer uygulamalar da herhangi bir performans ayarı yapmanıza gerek yoktur çünkü cihaz fazlasıyla bunu karşılıyor ve herhangi yavaşlama olmuyor. Standart mod da kullanmak dengeli ve en iyi seçenektir.

Merakımdan soruyorum hocam pil sınırı ve hızlı sarjı neden kapatıyoruz?

Merakımdan soruyorum hocam pil sınırı ve hızlı sarjı neden kapatıyoruz?
Pil sınırını 85'e sınırlamak bir şey farkettirmiyor. Üst seviye amiral gemisi bir cihaz kullanıyorsam buna ne gerek var? %15'i de katarak sonuna kadar kullanmak varken.

Hızlı şarj konusuna gelecek olursakta, kapatınca bi 30-40 dakika ekran açık süresi uzuyor,farkettiriyor. (Oyunlar) haricinde.

Ek olarak pil ömrüne olumsuz yönde etkisi yok hızlı şarjın tamamen size kalmış bir durum. Ben şahsen (Acil) bir durum olmadığı sürece kullanmıyorum hızlı şarjı. Bir de 30-40 dakika farketmez derseniz kişiye kalmış bir durum.

Geri
Yukarı