Samsung Galaxy S23 ekran yanması problemi

Mudymug

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Nvidia GeForce RTX 3070 Ti Founders Edition, İntel Core İ5-13600K, 32 GB 4x8 3200 MHz DDR4 RAM, MSI PRO B660-A DDR4, 500 GB + 1 TB M.2 SSD
Merhaba. Daha alalı 3 ay bile olmayan cihazımın ekranında şu şekilde ekran yanması oluştu. En belirginini zaten görüyorsunuz, bildirim çubuğunda da mevcut. Ne yapmalıyım?

IMG-20240314-WA0037.jpg

Garantiye yolla. Cihazı yüksek sıcaklıkta iken yüksek parlaklıkta kullandın mı?

Merhaba. Daha alalı 3 ay bile olmayan cihazımın ekranında şu şekilde ekran yanması oluştu. En belirginini zaten görüyorsunuz, bildirim çubuğunda da mevcut. Ne yapmalıyım?

Eki Görüntüle 2141062

Bu OLED'in bir ürünü anlaşılan. Ben de daha yeni aldım telefonu bakalım ne olacak zamanla. Garanti kapsamına giriyor mu bilmiyorum ama garantiye yollamak lazım öyleyse.

Hayır. Aksine hep düşük parlaklıkta kullandım. Elle servise teslim edebilme şansım var bu arada.

Aslında ekran değişimi falan yapmalarındansa ben telefonu bu şekilde kullanmaya devam etmeyi tercih ederim çünkü telefonun kasası bir açıldı mı kolay kolay iflah olmaz. Bence değişim yapmayacaklarsa yeni bir telefonla, ekran değişimi işine girmeyin olurda daha da artar ve çok rahatsız ederse 6 ay sonunda falan gönderin.

Bu OLED'in bir ürünü anlaşılan. Ben de daha yeni aldım telefonu bakalım ne olacak zamanla. Garanti kapsamına giriyor mu bilmiyorum ama garantiye yollamak lazım öyleyse.

OLED yanması olduğu çok belli. One UI 6.0 ile ekran yanma korumasını kaldırdılar. Keşke hiç güncellemeseydim.

OLED yanması garantiye giriyor evet.

Özellikle kendi yazılım hatalarının sebep olduğu donanımsal bir sorunsa tabii ki garantiye girer. Önemli olan elden teslim etsem bile ne kadar bekletecekleri ve sonucunda ne olacağı.

OLED yanması olduğu çok belli. One UI 6.0 ile ekran yanma korumasını kaldırdılar. Keşke hiç güncellemeseydim.

Ben de güncelledim. Gerçi zamanında ghost screenli LG telefon kullanmış biri olarak çok da yabancı değilim bu görüntüye hatta daha da kötüsüne :)

Ben de güncelledim. Gerçi zamanında ghost screenli LG kullanmış biri olarak çok da yabancı değilim bu görüntüye hatta daha da kötüsüne :)

Doğrudur da iPhone kalitesinde bir Android istediğim için bu kadar para vererek bu ayarda bir cihaz alıyorum ve sonucu OLED yanığı oluyorsa zaten paramı geri versinler.

Geri
Yukarı