Samsung Galaxy S23 ekran yanması problemi

Garantiye falan yollamana gerek yok aslında. Sorunun sebebi OneUI 6. Piksel kaydırma denilen şeyi kaldırdığı için harika Samsung mühendisleri böyle bir şey yaşanıyor. OneUI 6.1'de yüksek ihtimalle düzelecek bu sorun. Zamanla da geçiyor o yanma. Eğer geçmezse direkt garantiye yolla. Değişim kabul etmezlerse Tüketici Hakem Heyetine başvur. Seve seve kabul edeceklerdir.

Doğrudur da iPhone kalitesinde bir Android istediğim için bu kadar para vererek bu ayarda bir cihaz alıyorum ve sonucu OLED yanığı oluyorsa zaten paramı geri versinler.
Bu daha çok OLED ekranın bir sorunu hatta Galaxy Watch 4 kullananların bazıları da AOD kullanımında ekran yanığı olabileceğini söylemişler.

Evet ama sence de biraz geç kalmadılar mı hocam?

Geç kaldılar kesinlikle. Bu ay gelecek güncelleme. Bence şimdilik dursun, güncellemeden 1 hafta sonra hala duruyorsa garantiye yollarsınız. Yeni alacağınız telefonda da olacak çünkü.

Garantiye falan yollamana gerek yok aslında. Sorunun sebebi One UI 6. piksel kaydırma denilen şeyi kaldırdığı için harika Samsung mühendisleri böyle bir şey yaşanıyor. One UI 6.1'de yüksek ihtimalle düzelecek bu sorun. Zamanla da geçiyor o yanma. Eğer geçmezse direkt garantiye yolla. Değişim kabul etmezlerse tüketici hakem heyetine başvur. Seve seve kabul edeceklerdir.

Geçecek gibi durmuyor çok derin. One UI 6 da dediğiniz gibi sorunu düzeltecekler ama ne ben bu izle yaşayabilirim ve geçecek diye umut edebilirim ne de zaman kaybedebilirim sanırım.

Geç kaldılar kesinlikle. Bu ay gelecek güncelleme. Bence şimdilik dursun, güncellemeden 1 hafta sonra hala duruyorsa garantiye yollarsınız. Yeni alacağınız telefonda da olacak çünkü.

Muhtemelen başka markaya yöneleceğim. Cihazdan çok memnundum ama başım ağrısın istemem haliyle.

Bu daha çok OLED ekranın bir sorunu hatta Galaxy Watch 4 kullananların bazıları da AOD kullanımında ekran yanığı olabileceğini söylemişler.

Watch 6 classic Astro Edition var bende, geliştirici seçeneklerinde ekran yanma korumasına zorla diye bir seçenek var. Şimdilik herhangi bir sorun yok ve içim daha rahat.

Muhtemelen başka markaya yöneleceğim. Cihazdan çok memnundum ama başım ağrısın istemem haliyle.

S23 rakibi iPhone 12, ben kullanıyorum gayet memnunum ama kullandığın telefon da kaliteli.

Son düzenleyen: Moderatör:
S23 rakibi iPhone 12, ben kullanıyorum gayet memnunum ama kullandığın telefon da kaliteli.
iPhone 12'nin rakibi S23 mü? Güldürmeyin beni hocam S23'ün yanında iPhone 12'nin adı bile kalmaz :D

Yeni konular

Geri
Yukarı