Samsung Galaxy S23 Ultra Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Hocam bu dediğin özellikler hiçbir amiral gemisinde yok? :D 14 Pro Max'de 240 Hz, S23 ultrada 360 Hz olmamasi neden seni hayal kırıklığına uğratıyor ki? 13 Pro Max ve 14 Pro Max'in arasindaki farktan daha fazla fark var S22 Ultra ve S23 Ultra'da, batarya ve 8K videodaki sorunlar doğrudan çözüldü, 5 saat sot yerine 8 saat sot alacaksin ve kamera olarak iPhone 14 modelinden çoğu senaryoda üstün... Bunlar sadece 1-2 örnek.

S23 ultranın S22 Ultra ya göre artıları: 1-işlemci 2-200MP 14 Pro Max'in 13 Pro Max'e göre artıları 1-48MP RAW 2-Action mode 3-2000nit ekran 4-soğutma sistemi 5-dinamik ada 6-ön kamerada aurufocus ve F 1.9 diyafram ile az ışıkta daha iyi selfie performansı. Haklısın Samsung daha çok şey sunuyor.😃😃😃 not: 300 ve 360Hz dokunmatik hızı Xiaomi amiral gemisi cihazlarda var. 4K 120FPS video OnePlus 9 ve üzeri modellerde var.

S23 Ultranın S22 Ultra ya göre artıları: 1-işlemci 2-200MP 14 Pro Max'in 13 Pro Max'e göre artıları 1-48MP RAW 2-Action mode 3-2000nit ekran 4-soğutma sistemi 5-dinamik ada 6-ön kamerada aurufocus ve F 1.9 diyafram ile az ışıkta daha iyi selfie performansı. Haklısın Samsung daha çok şey sunuyor.😃😃😃

Kağıt üzerindeki verilerden bahstedim ben. Sen iPhone 13 Pro Max'den iPhone 14 Pro Max'e geçsen S22 Ultra'dan S23 Ultra'ya geçeceğin senaryodan daha az şey fark edersin. S22U'da telefonu doğrudan öldüren şey 8 Gen 1'nin güç tüketimiydi zaten. Aynı şeyleri tekrar yazmak istemiyorum. Ayrica S23U'da da yeni Vapor Chamber'e geçildi ve yeni sensör var. 200MP deyip geçemezsin, F. 19 ile daha iyi ışık performansı yazmışsın bir de hocam...

İşin sonunda S23 Ultra, 14 Pro'dan daha iyi bir kameraya sahip ve daha iyi oyun performansı var. Ayrica çinliler gibi dandik bir arayüzüde yok.

Kağıt üzerindeki verilerden bahstedim ben. Sen iPhone 13 Pro Max'den iPhone 14 Pro Max'e geçsen S22 Ultra'dan S23 Ultra'ya geçeceğin senaryodan daha az şey fark edersin. S22U'da telefonu doğrudan öldüren şey 8 gen 1'nin güç tüketi miydi zaten. Aynı şeyleri tekrar yazmak istemiyorum. Ayrica S23U'da da yeni Vapor Chamber'e geçildi, ve yeni sensör var. 200MP deyip geçemezsin, F. 19 ile daha iyi ışık performansı yazmışsın bir de hocam...

İşin sonunda S23 Ultra, 14 Pro'dan daha iyi bir kameraya sahip ve daha iyi oyun performansı var. Ayrica çinliler gibi dandik bir arayüzüde yok.

Oraya 6 tane madde yazmışım hala Samsung daha iyi diyorsun ya. Pes diyorum. Siz tepki koymayın Samsung ısıtıp ısıtıp bir iki makyajla aynı cihazları sizlere sunsun.

Aynı şeyi iPhone 14'ün tanıtıldığında da yapsaydınız keşke. S23 Ultra'ya makyajlı S22 Ultra diyen sağlıklı düşünemiyordur ya da Apple fanıdır.

13 de 4 GB RAM varken 14 de 6 GB RAM var. 13 ve aşağı modellerde oyun oynadığında cihazlar fırın gibi oluyordu. 14 ailesinin hepsine soğutma sistemi geldi. 14 alan adam her oyunu kafası rahat oynayabilir. 14'lerde ön kamerada autufocus ve F 1,9 diyafram geldi. Diyafram kameranın aldığı ışık miktarıdır. Diyafram azaldığında kamera daha fazla ışık alır. 13 de ön kamera F 2,2 iken 14'te F 1,9 oldu. 14 ön kamerası az ışıkta ışığı daha iyi aldığı için daha net selfieler çekebiliyor. Action mode diye bir ayar geldi. Cihazla koşarken gimbal gibi hem titreme olmadan hem de kalite bozulmadan video çekebiliyorsun. Apple'ın 14'te tek ciddi hatası 60Hz ekran hızı koymasıdır. Bu da satışları olumsuz etkiledi. Bunun dışında konulan teknolojiler gayet iyi. Apple stevie jobs dönemide dahil hiçbir zaman yeni teknolojilerle fark yaratan bir marka olmadı. Apple bir yazılım markasıdır. Apple bugünlere işlemci ve yazılımı ile gelmiştir. Buna rağmen sunduğu teknolojilerin bazı eksikler olsa da günümüz için yeterli olduğunu düşünüyorum. Samsung'da yeni teknolojilerle sektörde fark yaratan bir marka oldu. Geçmiş dönemde Samsung'un sunduklarına bakıyorum. Bir de bugüne bakıyorum. Ciddi derecede geriye gidiş var. Bunu görmemek için kör olmak lazım.

Son düzenleme:
13 de 4 GB RAM varken 14 de 6 GB RAM var. 13 ve aşağı modellerde oyun oynadığında cihazlar fırın gibi oluyordu. 14 ailesinin hepsine soğutma sistemi geldi. 14 alan adam her oyunu kafası rahat oynayabilir. 14'lerde ön kamerada autufocus ve F 1,9 diyafram geldi. Diyafram kameranın aldığı ışık miktarıdır. Diyafram azaldığında kamera daha fazla ışık alır. 13 de ön kamera F 2,2 iken 14'te F 1,9 oldu. 14 ön kamerası az ışıkta ışığı daha iyi aldığı için daha net selfieler çekebiliyor. Action mode diye bir ayar geldi. Cihazla koşarken gimbal gibi hem titreme olmadan hem de kalite bozulmadan video çekebiliyorsun. Apple'ın 14'te tek ciddi hatası 60Hz ekran hızı koymasıdır. Bu da satışları olumsuz etkiledi. Bunun dışında konulan teknolojiler gayet iyi. Apple stevie jobs dönemide dahil hiçbir zaman yeni teknolojiler sunan bir marka olmadı. Apple bir yazılım markasıdır. Apple bugünlere işlemci ile yazılımı ile gelmiştir. Buna rağmen sunduğu teknolojilerin bazı eksikler olsa da günümüz için yeterli olduğunu düşünüyorum. Samsung'da yeni teknolojilerle sektörde fark yaratan bir marka oldu. Geçmiş dönemde Samsung'un sunduklarına bakıyorum. Bir de bugüne bakıyorum. Ciddi derecede geriye gidiş var. Bunu görmemek için kör olmak lazım.
iPhone 14 geçen seneki SoC'u kullandi ve 13 Pro sensörü var diye yeterli ve gayet iyi. Samsung, 14 Pro'yu ezen sensöre geçsin ayni sekilde 14 Pro'yu yapay zeka ve kas gucunde geçen işlemciye geçsin son olarak da pil sorununu yeni işlemcide çözsün ama yetersiz ve yetersiz olduğunu görmemek için kör olmak mi lazim?

iPhone 14 geçen seneki SoC'u kullandi ve 13 Pro sensörü var diye yeterli ve gayet iyi. Samsung, 14 Pro'yu ezen sensöre geçsin ayni sekilde 14 Pro'yu yapay zeka ve kas gucunde geçen işlemciye geçsin son olarak da pil sorununu yeni işlemcide çözsün ama yetersiz ve yetersiz olduğunu görmemek için kör olmak mi lazim?

Pil sorununu çözdüğünü nereden biliyorsun? Ortada bir test yok. Kullanıcı yorumu yok. Neye dayanarak bu yorumu yapıyorsun? 14 Pro'yu ezen sensör? 48MP RAW çekiminde kim kimi ezdi? Gördük.😁😁😁

Pil sorununu çözdüğünü nereden biliyorsun? Ortada bir test yok. Kullanıcı yorumu yok. Neye dayanarak bu yorumu yapıyorsun?

8 Gen 1'in 14W'a dayanan TDP'si var ve bu doğrudan pili sömürüyor. 8 Gen 2 ise TSMC dökümü ve 8-9W TDP'si var, ayrica yeni Vapor Chamber koyip MAh'ı da arttırmışlar. Arttirmasalarda olurdu.

8 gen 1'in 14W'a dayanan TDP'si var ve bu doğrudan pili sömürüyor. 8 gen 2 ise TSMC dökümü ve 8-9W TDP'si var, ayrica yeni Vapor chamber koyip MAh'ı da arttırmışlar. Arttirmasalarda olurdu.

Hocam iyi batarya performansı= yazılım+işlemci soğutma olayı sana oyun ve cihazı yük altına sokan unsurlarda yardım eder. Bataryayı işlemci ile yazılım belirler.

Pil sorununu çözdüğünü nereden biliyorsun? Ortada bir test yok. Kullanıcı yorumu yok. Neye dayanarak bu yorumu yapıyorsun? 14 Pro'yu ezen sensör? 48MP RAW çekiminde kim kimi ezdi? Gördük.😁😁😁
Testlere bakmadınız galiba. Gece çekimlerindeki sadelik dışında S23U, 14 Pro'ya ezici üstünlük sağlıyor. Özellikle 200MP sensörle çektiğin takdir de 14 Pro falan kalmaz ortada

Ayrica Pro RAW 80-90 MB oluyor, dümdüz 12 MP'de S22 Ultra bile başarılı 14 Pro'dan.
Hocam iyi batarya performansı= yazılım+işlemci soğutma olayı sana oyun ve cihazı yük altına sokan unsurlarda yardım eder. Bataryayı işlemci ile yazılım belirler.
Hocam yazılım belirlerde işlemci trafo olduktan sonra ne yazar ki? S20 FE'de yazilimi goruyoruz zaten, 6 saatten aşağı inmiyor ekran süresi ve verimli bir SoC'u var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı