Samsung Galaxy S24 vs iPhone 15 Batarya Performansı

Kısacası batarya performansı benim için çok önemli konumda, bunu göz önüne alarak sizce iPhone 15 mi yoksa S24 mü? Başka önerilere de açığım.

En önemli öncelik batarya ise iPhone 15'ten uzak durunuz. 15 Pro Max veya 15 Pro daha sağlıklı tercih olur ancak bütçeyi artırmanız gerekir. S24'ün şu anki durumu gayet iyi olsa da 2 sene ve sonrasında bilemeyiz. Kaldı ki 2 senede zaten her pil ciddi oranda eskiyor. Bu yüzden S24'ten ön yargınız olmasın ve S24 seçin derim. Düz IPhone'lar hiçbir türlü alınmaz kamera ve ekranda da çok geri kalıyorlar çağımızdan.

Yanlış düşünüyorsun. S23 Ultra daha büyük ve QHD+ ekrana sahip. Hem de çok canlı olduğundan S23 daha uzun gider.
Neyi yanlış düşünüyorum dostum? kullandığım cihazı mı bana anlatıyorsun? FHD+ ile 6 saat ekran süresi alıyorum konum, bluetooth vs. kapalı. Şuan tüm S23 ultra sahipleri aynı dertten muzdarip. S24 ultra çıkınca S23 ultra nın pilini bilerek öldürdüler.

Ayrıca S23 serisinde pili en az giden düz S23 dür herkes bilir.

Kaynak?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Videolar farklı tarihte çekilmiş, alınan güncellemeler farklı. Hatta S23'ün işlemcisi S24'ten hızlı çalışıyor.

Videolar farklı tarihte çekilmiş, alınan güncellemeler farklı.
S23 ile S24 arasinda devasa bir pil farki yok. S23 birkac dakika uzun gidebilir ancak kullanici deneyimini etkileyecek bir fark olmaz.

Hocam, S24 Snapdragon, S23'ten daha uzun bir ekran süresi var fakat S24 Snapdragon sadece ABD ve Çinde satılıyor. Ve dediğim gibi Türkiye modellerinde S23'ün daha hızlı işlemcisi ve daha uzun bir ekran süresi var. Bu yüzden S23 en sağlıklı seçimdir.
S23 ile S24 arasinda devasa bir pil farki yok. S23 birkac dakika uzun gidebilir ancak kullanici deneyimini etkileyecek bir fark olmaz.

Hocam, S24 Snapdragon, S23'ten daha uzun bir ekran süresi var fakat S24 Snapdragon sadece ABD ve Çinde satılıyor. Ve dediğim gibi Türkiye modellerinde S23'ün daha hızlı işlemcisi ve daha uzun bir ekran süresi var. Bu yüzden S23 en sağlıklı seçimdir.
S23 pil omrunde daha iyi dersin anlarim da daha iyi performans derken? Bunun da kaynagini atar misiniz? Exynos islemcilerin sorunu genel olarak verimlilikti performans degil. Exynos 2400 Gen 2'ye gore fark atamasa bile yine de daha iyi. GPU ya da CPU fark etmez daha guclu bir islemci. Bu guce bakacak olursak aradaki dakika farkinin onemsiz oldugunu dusunuyorum. Evet pil omrunde daha iyi olmaliydi ancak S23 ile arada ucurum fark yok. Aradaki performans farkini da dusununce bence esitleniyor. Sunu da ekleyeyim Exynos 2400 en iyi Ray Tracing performansini veren SoC su anda.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240518_193332_X.jpg
    Screenshot_20240518_193332_X.jpg
    76,3 KB · Görüntüleme: 7
  • Screenshot_20240518_193314_X.jpg
    Screenshot_20240518_193314_X.jpg
    70,5 KB · Görüntüleme: 10
Arkadaşlar tercihimi S24'den yana kullandım. İlk gün performansı fazlasıyla tatmin ediciydi. Telefonu sosyal medyası olsun, müzik olsun, fotoğraf olsun fazlasıyla yoğun kullandım ve bir günü çok rahat çıkardım. Ben zaten telefondan oyun oynayan ya da video render, fotoğraf render yapan birisi değilim, gündelik kullanım sergiliyorum. Kısacası ihtiyaçlarımı fazlasıyla karşıladı, bakalım uzun vadede nasıl bir performans sergileyecek.

Telefon gayet akıcı ve hızlı, ekranı mükemmel net ve canlı, 120hz oluşu da işleri daha da güzel bir hale getiriyor. S23'le arasında bir fark var mı yok mu bilmiyorum çünkü S23'ü deneyim etmedim ancak S24'e hayran kaldım diyebilirim.

Kamera konusunda da gayet başarılı, fotoğraflar inanılmaz tatmin edici. Video henüz çekmedim ancak onda da iyi bir iş çıkardığına eminim.

Telefon nereden tutarsanız tutun sizi inanılmaz tatmin ediyor, he daha fazlasına sahip telefonlar var mı? Tabii ki de var. Ancak her şeyin iyi olduğu dengeli bir telefon arıyorsanız S24 sizi yarı yolda bırakmayacak gibi.

Bu arada telefon inanılmaz derecede iPhone'a benziyor, özellikle navigasyon çubuğunu tek çizgi haline getirirseniz elinizde Samsung olduğuna inanmakta zorluk yaşayabilirsiniz. Oval değil de keskin kenarlı tasarıma geçmiş olması benim hoşuma gitti.

(Oyun oynamadım, mobil oyunlara ilgim yok. O yüzden oyunmuş, video rendermış o alanlarda batarya ve işlemci performansı nasıl bilmiyorum)

S23 pil omrunde daha iyi dersin anlarim da daha iyi performans derken? Bunun da kaynagini atar misiniz? Exynos islemcilerin sorunu genel olarak verimlilikti performans degil. Exynos 2400 gen 2'ye gore fark atamasa bile yine de daha iyi. GPU'ya da CPU fark etmez daha guclu bir islemci. Bu guce bakacak olursak aradaki dakika farkinin onemsiz oldugunu dusunuyorum. Evet pil omrunde daha iyi olmaliydi ancak S23 ile arada ucurum fark yok. Aradaki performans farkini da dusununce bence esitleniyor. Sunu da ekleyeyim Exynos 2400 en iyi Ray Tracing performansini veren SoC'su anda.

Arada performans farkı yalnızca kağıt üzerinde. Teoride ve suni testlerde önde evet fakat gelin onu bir de oyun içinde testini izleyin. Ayrıca işlemcide modem sorunu olduğu için 100mAh daha fazla olması ve daha güncel bir işlemci olmasına rağmen daha erken bitmesi yine iyi bir işlemci olmadığının göstergesidir.

Geri
Yukarı