Samsung Galaxy S3 Root

M.CaN

Kilopat
Makaleler
16
Yer
Kırşehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
https://www.technopat.net/forum/android-telefonlari/12633-root-telefonuma-zarar-verir-mi.html Konuda da belirtmiştim.

Nasıl Root ederim ve Root ettiğimde ne kaybederim ? Android sürümünü Screenshot olarak gösterdim:

screenshot2013020820213.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Nereden çıkardınız böyle bir şeyi yahu :) Şehir efsaneleri bunlar. Kullandığınız yönteme göre değişir bu.

Sitede keşke bir rehber olsaydı. Başka bir sitede bir rehber var. O rehberden yola çıkarak hem kendi telefonunu ROOT edip hem de güzel bir rehber hazırlayabilirsen çok güzel olur :) S3 gibi bir telefonun root rehberinin sitemizde bulunması gerek bence. mevres'te de S3 vardı sanırım. O da ROOT etmiş olabilir. Onun tecrübelerini alabilirsek aslında daha iyi olur :)

Sitede keşke bir rehber olsaydı. Başka bir sitede bir rehber var. O rehberden yola çıkarak hem kendi telefonunu ROOT edip hem de güzel bir rehber hazırlayabilirsen çok güzel olur :) S3 gibi bir telefonun root rehberinin sitemizde bulunması gerek bence. mevres'te de S3 vardı sanırım. O da ROOT etmiş olabilir. Onun tecrübelerini alabilirsek aslında daha iyi olur :)

İnşallah Recep abi yardım edicek :D

Normalde root işlemi verileri silmiyor. Ama bu yöntem silebilir. Bu yüzden önce KIES ile yedek al, ne olur ne olmaz.

Samsung Galaxy S3 I9300XXEMA2 Root Rehberi

-Samsung KIES PC'de kurulu olmalı
-Cihazı hata ayıklama moduna al ayarlarda > Geliştirici seçeneklerinden

Adım adım Root:

1. CF-Root-SGS3-v6.4.zip dosyasını bilgisayarına indir ve klasöre çıkart.
  2. ODIN 3.07 sürümünü indir: Odin307.zip
  3. Telefonu kapat ve Download modunda aç: ses kısma + ana ekran tuşuna basarken güç tuşuna basıp cihazı aç.
  4. Şimdi telefonu bilgisayara bağla, sürücüler yüklenmeli.
  5. ODIN'i çalıştır, ODIN cihazı tanımalı. ID:COM kutusu sarı yanacaktır.
  6. Şimdi ODIN içinden PDA'ya bas ve CF-Root-SGS3-v6.4.tar dosyasını ekle.
  7. ODIN'de Auto Reboot ve F. Reset Time seçeneğinin işaretli olduğundan emin ol.
  8. Şimdi Start diyerek işlemi başlat.
  9. İşlem bitince telefonunuz yeniden başlayacaktır.
  10. Telefonu PC'den sökün.
  11. Ana ekran gelip telefon tamamen açılınca tekrar kapat.
  12. Şimdi ses açma + Ana Menü tuşu + güç tuşuna basarak Recovery moduna gir.
  13. Ses kısma ve açma tuşlarıyla hareket ederek wipe data/factory reset de.
  14. Reboot system seçip telefonu yeniden başlat.
  15. Tebrikler! Samsung Galaxy S3 I9300'ü root ettiniz.

Root la aslında verilerini silmiyorsun. Tecrübe sahibi olan bir kişi root ile telefonunda gereksiz olan, ve telefonla birlikte gelmiş olan programlardan kurtulma şansı vardır. Örneğin; AdFree Andorid; Bu programın yaptığı, sistemdeki “hosts” dosyasını değiştirerek, reklam sitelerine olan bağlantıları engellemektir. Bunun sayesinde programlarda ve browser’da çıkan reklamlardan kurtulmuş oluyorsunuz. Root tecrübe edinmiş biri tarafından kullanılırsa iyi ve faydalı olur. Aksi halde telefonuna kalıcı zarar verme imkanın bile var. Dostum :)

Recep abi çok teşekkür ederim şimdi yapmaya başladım :)

- - - Güncellendi - - -

Telefonumu Root ettim :)

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı