Samsung Galaxy S4 Aşırı ısınma (Overheat)

Sinoplee

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Forumda yeniyim ve konuyu doğru yere açtığımı umuyorum. Bir android 4.4.2 sürümlü galaxy s4 sahibiyim. Telefonum özellik bakımından beni tatmin ediyor (telefon delisi biri değilim). İnternette gezerken, mesajlaşırken, en düşük seviye grafiğe sahip oyunları oynarken vb. çok ısınıyor. Bir gün elimde patlayacak diye korkmuyor değilim. Benim gibi sorun yaşayan insanlar da var. Çeşitli makalelerde yazılım sorunundan kaynaklandığı söyleniyor. Sizce bu sorun donanımsal mı? yoksa yazılımsal mı? Çözümü varmı? Android 5 güncellemesi ile düzelir mi ? Şimdiden teşekkürler.

A1 CPU Tool adlı uygulamadan kaç derece olduğuna bakar mısınız?
Söylediğiniz programla biraz ufak çaplı test yaptım. İnternette gezerken (parlaklık kısıkken) 45 derece gibi bir değere ulaştım. Telefonu soğutup 5 dakika gibi kısa bir süre oyun oynadım yine aynı civarda sonuç verdi. Eminim daha fazla oynasaydım daha çok ısınırdı.Şuan bu yazıyı yazarken bile 40+ derecelerde :) Bu biraz anormal değil mi ?

55+ derecelerin üzerine çıkmadığı sürece bir sorun yok. Hatta LG G2 nin 63 dereceye çıktığına şahit oldum. Yani sizin ısı değerleriniz normal.

Bendede var s4 kafana takma

Dosya Ekleri

• Screenshot_2015-03-13-03-22-50.png
    Screenshot_2015-03-13-03-22-50.png
    70,6 KB · Görüntüleme: 437
@Rookie96 Uygulamanın ismi nedir?
@Sinoplee Değerlerinizde anormallik görmedim. Telefonunuzu ne zaman aldınız? Eskiden böyle değil miydi? Batarya sıcaklığınıza da bakabilir misiniz?
Bu arada işlemcinin ısınmasından telefon patlamaz.:)

55+ derecelerin üzerine çıkmadığı sürece bir sorun yok. Hatta LG G2 nin 63 dereceye çıktığına şahit oldum. Yani sizin ısı değerleriniz normal.
Halime şükür edem ben o zaman :) Teşekkürler.

@Rookie96 Uygulamanın ismi nedir?
@Sinoplee Değerlerinizde anormallik görmedim. Telefonunuzu ne zaman aldınız? Eskiden böyle değil miydi? Batarya sıcaklığınıza da bakabilir misiniz?
Bu arada işlemcinin ısınmasından telefon patlamaz.:)
Eskiden android 4.3 kullanırken cihazım soğuktu. Telefonum sıfır ve yaklaşık 1-1.5 yıl kadar oluyor. Açıkçası bataryam aşırı kullanımda biraz ısınıyor. Real racing 3 te telefonu zorlarken yaklaşık 45-50 dereceye geldi. Sizce normal mi ?Bu konularda pek iyi değilimdir. Bu arada telefon patlaması hakkındaki bilgi için teşekkürler. Cahilliğime verin :)

G2 kullanıyorum, yarım saat Modern Combat 5 oynayınca sıcaklık 60 dereceyi geçiyor. Bence değerleriniz normal.
A1 CPU Tool'dan bakabilir misiniz bataryaya?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı