Samsung Galaxy S4 Mini Batarya

• Konuyu başlatan Muhammed85
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 1B
M

Muhammed85

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar benim telefonu alalı 1 yıl oldu fakat şarj çok aşırı derecede çabuk bitiyordu. Yeni batarya alacağım dedim aldım. Samsung değil mmc I-9190 adam dedi samsung değil ama bu mmc'nin ürünü orjinal bu batarya sorun çıkartır mı? biraz korktum sizlere görüşümü sordum 40 TL'ye aldım. Teşekkürler şimdiden.

Aldığım zaman şarj 35 idi kullandım sonra 8 saat taktım. Kullandım fakat gene aynı gibi bilmiyorum ilk şarj diye mi öyle oldu bilmiyorum 2 3 gün test edip öyle denemek lazım. :) Şarj'da uzama oldu ama çok uzun süreli değil sanki gün geçsin belli olur. :)

Bataryanın mAh değeri aynı olduktan sonra sorun çıkacağını zannetmiyorum ama orijinal kullanmak daha iyi olur.

Ben de 2. bir batarya olarak orjinal olmayan bir batarya kullanıyorum bugüne kadar bir sorun çıkarmadı. Farklı bir ROM atarak da batarya performansını arttırabilirsin. Ben Cyanogenmod ile kullanıyorum S3'ümü gayet güzel gidiyor şarjı.

Problem hala devam ediyor sanki, fazla şarjda uzama olmadı. Bunu nasıl arttırabilirim? Orjinal rom yükledim 4.4.2 cihaz rootlu ne yapmamı önerirsiniz?

Orjinal Rom yerine cyanogenmod yükleyebilirsin. işlemler gayet basit zaten. Bir kaç araştırma ile halledebilirsin ki zaten root işlemini yapmışsın bile.

Düzeltme: Cyanogenmod un sitesine baktım s4 için stabil bir versiyon bulamadım.

Ben CyanogenMod kullanıyorum, şarzı daha çabuk bitmeye başladı, ayrıca batarya göstergesi bazen yanlış gösteriyor

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı