Samsung Galaxy S4 Mini İçin En Stabil ROM

Sayfa İngilizce olduğu için anlamıyorum, lütfen ne yapacağım hakkında bilgi yazar mısınız? Sizleri rahatsız ediyorum, kusura bakmayın.
Uygun ve güncel ROM' u indirdikten sonra Recovery Mod' a girip ROM' u yükleyin. Wipe işlemlerini yapıp telefonu açın. Eğer bunların nasıl olacağını bilmiyorsanız detaylı açıklayabilirim.

Detaylı açıklarsanız çok sevinirim. @Anıl2436
! Cihazınızın en az %15 şarj seviyesinde olmasına dikkat edin.
1- Öncelikle bu adresten en son çıkan ROM'u indirin;
CyanogenMod Downloads
Download Latest Release' ye tıklayabilirsiniz.
2- ROM dosyasını SD Karta atın.
3- Recovery Mod' a girmek için ;
Cihazı kapatın.
Ses açma + Güç + Ev tuşlarına aynı anda basın ve basılı tutmaya devam edin. Galaxy S4 Mini yazısı gelince bırakın.
4- Recovery menüsünde hareket etmek için ses kısma ve arttırma tuşlarını kullanın. Seçeneği seçmek için ise güç tuşuna basın.
5- "Wipe data/factory reset" seçeneğini seçin ve tamamlanmasını bekleyin. Bu işlem sırasında cihazı kapatmayın.
6- "Wipe cache partition" seçeneğini seçin ve tamamlanmasını bekleyin.
7- "Install zip from sdcard" seçeneğini seçin ve açılan sayfada ROM dosyasını seçin. İşlem sırasında cihazı kapatmayın.
8- "Reboot system now" seçeneğini seçin ve cihazın açılmasını bekleyin. İlk açılma işlemi 5-10 dakika sürebilir.
Eğer cihaz açılmıyor ise 5. ve 6. adımlardaki Wipe işlemlerini tekrar yapın.

Peki kurduktan sonra Google uygulamaları olmayacak diyorlar onları nasıl yüklerim?
Google' da Gapps 5.x(yükleyeceğiniz Android sürümü) olarak aratın. Xda gibi sitelerde Gapps paketleri mevcut. Oradan istediğiniz sürümü indirin.
Yüklemesi ise yine ROM yükler gibi SD Karta atın. Recovery' e girin(Önceki mesajda anlattım)
Önceki mesajda 7. Adımı bu sefer Gapps dosyası için yapın. Ve telefonu açın.

Ben şu anda TouchWiz S6 temalı CyanogenMod 12.1'le Android 5.1.1 kullanıyorum ve memnunum. Öneririm (Son çıkan versiyonlarından indirin yoksa seslerle ilgili problemler olabiliyor, ben Nightly 18 Ekim versiyonunu kullanıyorum)

Google uygulamalarınıda Gapps ile yükle. Gapps'ın Cyanogen 12 için olanını yükle ve Recovery'den yükle.

CyanogenMod'u kurmak için rootlaman gerekiyor zaten, rootladıktan sonra CWM recovery veya PhilZ Touch gibi bi recovery'i indir ve Odin ile yükle.

Tüm bunları yaparsan sıkıntısız çalışır, istersen kendimdeki ana ekrandan bir ekran görüntüsü atabilirim.

Peki yapacağım fakat Install zip from sdcard seçeneği yok bence S5 Lolipop rom kurmak istedim öyle bir şey yoktu. Asım Demir'in yaptığı rehber'den yararlandım ama yoktu olmamasından korkuyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı