Samsung Galaxy S4 Mini Siyah Renk Sorunu

Ekara

Hectopat
Daha fazla  
Bende bir adet Smaung Galaxy S4 Mini var ve ben bu telefonu yanlış hatırlamıyorsam 2013 yazında aldım. Fakat şu aralar kendisi bazen siyahı tam gösterememeye başladı. Yani anlatmak istediğim şey kendisi siyahı gösterirken ortadan kesilmiş bir görüntü oluşuyor ve bu görüntünün bir tarafı siyah başka bir tarafı daha açık -krem gibi- bir renk oluyordu.

Her neyse ben öğrenciyim. Bugün öğlen 13:50'de dershaneye gittim. Otobüsten indiğimde bir arkadaşıma mesaj attım. Bizim dershanede telefonları alıyorlar ve bir dolaba kilitliyorlar. Çıkışa kadar kimse telefonunu alamıyor. Benim çıkışta bir tane daha dersim vardı. Ve o derse 15 dakika vardı. Telefonumu aldım. Mesaj olup olmadığını kontrol ettim. Bu zamanlarda telefonum normaldi ve %30 şarjım vardı. Neyse 15 dakika sonra ben derse girdim. Ama telefonumu bırakmadım dolaba. Sonra o dersin de çıkışında telefonum kapanmıştı. Biraz şaşırarak telefonumu açtım. Şarjım %0 görünüyordu. İnternetim de açıktı bir WhatsApp'a bakayım dedim. Baktım fakat mesaj okuyamadan telefon tekrar kapandı. Sinirlendim. Telefonu tekrar açmaya çalıştığımda açılmadı. Yani önce ekrana gene o ortadan bölünmüş görüntü çok kısa süreliğine geldi. Sonra yok oldu ve görüntü gelmedi. Ama açılma sesi geldi. Ben de korkarak telefonumun bataryasını çıkartıp tekrar taktım. Telefon çalıştı ama şarjım gene %0 idi. Ben gene WhatsApp'a giremeden telefon kapandı. Neyse sonra otobüse binip tekrar eve geldim. Sonra telefonumu şarja takıp açmaya çalıştım. Açıldı ama bu sefer görüntü gene ortadan ikiye bölünmüş şekildeydi ama bu sefer bir taraf daha açık -gene kreme kaçıyordu ama daha açıktı- diğer taraf da gene açık bir renk idi. Sonra biraz kullanayım belki düzelir dedim. Instagram'a falan girdim. Biraz arkadaşımla konuştuk. Sonra biraz fotoğraflara baktım ama düzelmemişti. Bir ara düzelir gibi oldu falan ama 10 saniye sonra tekrar bozuldu. Ben de bir kaç kere telefonumu kapatıp açtım fakat her seferinde aynı şey... Ses var ama görüntü yok.

Sonra evde eski bir tuşlu telefon buldum. Annemin eski telefonu... Benim eski telefonum bozulduğunda bir süre beni idare etmesi için annemden kargo ile istediğim telefon. Sonra evde sim kart dönüştürücü aradım o telefona sim kartımı takmak için. Buldum. Kartı takmaya uğraştım biraz zorladı falan sonra taktığıma inandığımda zaten çok acıkmıştım. Söylediğim yemek geldi. Yemeğimi yemeye başladım. Sonra odama döndüm. Sony Ericsson olan telefon durmadan kendine restart atıyordu. Sonradan fark ettim telefona sim kartı tam takamamıştım. Ayrıca telefonun tam açılması için bir de silme tuşuna basılı tutmam gerekiyormuş. Her neyse bunları geçelim. Elime tekrar S4 Mini'yi aldım tuşuna basılı tutup açmaya çalışacaktım. fakat tuşa sadece bir kez basmam ekrana ortadan bölünmüş yarısı gri yarısı krem rengi erkan geldi. 0,5 saniye falan ekranda kaldı fakat sonra normal şifre girme ekranı geldi. Telefon sim kart takın diyordu. Ben de bataryayı çıkarttım, sim kartımı taktım, telefonu açtım. Gene görüntü yok ama ses vardı. Bir süre sonra tuşa tekrar bastığımda aynı şey oldu ve şifre girme erkanı geldi. Sonra ben telefonu aldım ve ne olduğuna -daha doğrusu telefonun çalışıp çalışmadığına- baktım. Sonra da telefonu şarjda bırakıp bu konuyu açtım.

Ayrıca ben bunu yazarken telefonum çaldı. Öncelikle açtım arayan kişi ile konuştuk. Sonra da ben telefona tekrar baktım düzgün mü diye düzgün görünüyor ama arada bir görüntüde böyle şeyler olması beni şaşırtıyor. Aranızda böyle şeyler yaşayan ve çözen varsa lütfen yazsın. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı