Samsung Galaxy S6 Performans Testleri

Merhaba arkadaşlar.

Samsung Galaxy S6'nın performans testlerini paylaşacağım sizinle. Eğer istediğiniz farklı bir test olursa, yorum olarak yazmanız yeterli. Hem bu sayede veritabanımız da genişler.
  • Model numarası: SM-G920FQ
  • Testlerde kullanılan Android sürümü: 5.1.1

Geekbench 3:

Geekbench 3.png

PCMARK for Android:

PCMARK for Android.png

3D Mark IceStorm Extreme:

Ice Storm Extreme.png

3D Mark IceStorm Unlimited:

IceStorm Unlimited.jpg ISU 2.png

Sling Shot using ES 3.1:

Sling Shot using ES 3.1.png Sling Shot using ES 3.1 2.png

Sling Shot using ES 3.0:

SlingShot.jpg SS 3.0.png

GFXBench GL 3.1:

GFXBench GL 3.1.png GFXBench GL 3.1 (2).png GFXBench GL 3.1 (3).png

Androbench:

Androbench 1.png Androbench 2.png

Basemark X:

Basemark X.png

Basemark OS II:

Basemark OS II.png

Antutu (Kesinlikle aldırış edilecek bir test değil, sadece merak edenler için ekliyorum.):

Antutu.png Antutu 2.png

Furkan, güle güle kullan.:) Baştan RAM sorunundan dolayı cihaza pek ısınamamıştım fakat o sorunu da kısa sürede düzelttiler. Donanım olarak gerçekten çok üst seviye bir cihaz.
Teşekkür ederim. RAM sorunu benim de canımı sıkıyordu ama düzeltileceğine de inandığımı söylemiştim sana. Şu an için herhangi bir problem yok RAM kullanımında (y)

Acaba günlük kullanımda Note 4 ile arasında gözle görülür bir performans farkı var mı? Ayrıca Furkan Note 4 kullanıyorum ve RAM kullanımındaki düzensizlik fena şekilde devam ediyor. S6'da güncelleme ile mi çözüldü?

Acaba günlük kullanımda Note 4 ile arasında gözle görülür bir performans farkı var mı? Ayrıca Furkan Note 4 kullanıyorum ve RAM kullanımındaki düzensizlik fena şekilde devam ediyor. S6'da güncelleme ile mi çözüldü?
Note 4 kullanmadım daha önce ama elbette var performans farkı. UFS 2.0 çok iyi bir teknoloji, bu hissediliyordur kesinlikle. RAM sorunu 5.1.1 ile çözüldü.

LG G4 ile Note 4'ü karşılaştırdım, kesinlikle G4 önde.
Buradaki karşılaştırmada da S6 3D Mark testlerinde G4'ü ezmiş vaziyette, ki bu bench.'ler bana göre oldukça önemli. Hal böyle olunca Note 4'e göre S6 performansını gözle görmemek mümkün değil.

Acaba günlük kullanımda Note 4 ile arasında gözle görülür bir performans farkı var mı?

En basitinden uygulama açılış hızlarında bile bariz bir fark oluyor.

Alttaki görsel fikir verebilir bu konudaki fark hakkında. (Kronometre başlatıldıktan sonra aynı uygulamalar 3 cihazdan da açılıyor ve tüm uygulamaları açan cihazın kronometresi durduruluyor.)

Screenshot_2015-08-09-03-42-26_1439081509187_1.JPG

Görselin alındığı video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Furkan, bu konudan etkilenmiş olmalıyım ki S6'ya geçiş yaptım.
Ama iyi ki de geçmişim, S6 Kesinlikle harika bir telefon.

Bu da yeni aldığım S6 skoru:
Screenshot_2015-08-29-09-54-22~1.jpg Screenshot_2015-08-29-09-53-59.png
Tabi performans farkı yalnızca bu tarz bench.'lerle sınırlı değil...

Bu arada, Home tuşu bende gayet kaliteli ve sağlam duruyor.(y)

Furkan, bu konudan etkilenmiş olmalıyım ki S6'ya geçiş yaptım.
Ama iyi ki de geçmişim, S6 Kesinlikle harika bir telefon.

Bu da yeni aldığım S6 skoru:
Eki Görüntüle 102375 Eki Görüntüle 102376
Tabi performans farkı yalnızca bu tarz bench.'lerle sınırlı değil...

Bu arada, Home tuşu bende gayet kaliteli ve sağlam duruyor.(y)
Hayırlı olsun abi, çok güzel bir seçim. Bende nedense home tuşu ilk günden beri sıkıntılı :(

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı