Samsung Galaxy S7 Edge mi, Xiaomi Mi 6mı ?

MI 6'nın işlemcisi dışında bir numarası yok. Ne ekranı iyi ne kamerası ne de malzeme kalitesi iyi. Yarım yamalak Türkçe menü, Çince widgetlar, IOS özentisi arayüz falan da tuzu biberi. Fiyatı bu yüzden uygun.
Heralde biz farklı bir Mi6 kullanıyoruz. Xiaomi için neden bu kadar kin dolu yorum yaptınız acaba.

Kin değil objektif yorumum. Beni kimse herhangi bir Xiaomi modelinin kamerasının ve ekranının iyi olduğuna ikna edemez. 5 ay kullandım. Ben kullanmadığım test etmediğim bir telefon hakkında yorum yapmam.

Son düzenleme:
Kin değil objektif yorumum. Beni kimse herhangi bir Xiaomi modelinin kamerasının ve ekranının iyi olduğuna ikna edemez. 5 ay kullandım. Ben kullanmadığım test etmediğim bir telefon hakkında yorum yapmam.
Kamera konusunda bende katılıyorum size. Hatta video çekimlerinde mikrofonu garip bir şekilde sesi uğultulu kaydediyor. Fakat en azından mağazalardan ve kullanıcıların söylediği kadarıyla menüleri gayet türkçe özellikle miui 9 arayüzünden sonra sizin dediğiniz çince widgetler falan düzeltilmiş. Tabi en iyi kullanan bilir.

Kim Xiaomi'nin kameralarına kötü diyen. Mi 5S kullanıyorum, modlanmış Google Camera kullanıyorum, ve her türlü mükemmel sonuçlar alıyorum. Xiaomi gayet üst düzey kamera sensörleri kullanıyor. Mi 5S modelinde Google Pixel'deki kamera sensörü olan Sony IMX378 var mesela, çoğu otoriteye göre 2016 yılında çıkan en iyi kamera sensörü, Mi 5S 2016'da çıktığı için 2016'dan bahsediyorum.

Yazılım olarak MIUI'yi sevmediğim için LineageOS kurdum, Android 8.1 üzerinden gidiyorum şu an ve inanılmaz mutluyum.

Sonuç olarak 1400 TL'ye satılan Mi 5S, S7'nin rakibi olabiliyorsa bir yıl sonra çıkan Mi 6'yı siz düşünün.

Kamera konusunda Xiaomi diğer firmalarla şuanlık yarışamıyor durum bu kadar nettir. Xiaomi kullanıyorsunuz cihazını göklere çıkarıp en iyi kamera sensörü seçildi gibi palavralar uydurmaya gerek yok. Kimse Xiaomi firmasına laf atmıyor, kamera konusunda geride olduğu tartışmasız bir noktadır. Sadece sensör de tek başına kamerada bir anlam ifade etmez.

Kamera konusunda Xiaomi diğer firmalarla şuanlık yarışamıyor durum bu kadar nettir. Xiaomi kullanıyorsunuz cihazını göklere çıkarıp en iyi kamera sensörü seçildi gibi palavralar uydurmaya gerek yok. Kimse Xiaomi firmasına laf atmıyor, kamera konusunda geride olduğu tartışmasız bir noktadır. Sadece sensör de tek başına kamerada bir anlam ifade etmez.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

S7 de Mi6 da çok iyi iş çıkarmış kamerada, aradaki fiyat farkını, Mi 6'nın daha iyi bir donanıma sahip olduğunu, Mi 6'nın Snapdragon kullanmasından dolayı güncelleme desteği kesilse bile custom ROM'larla kullanıma devam edebilecek olmasını düşünecek olursa Mi 6 daha mantıklı duruyor.

Fiyat performans ayrı konu, kamera noktası ayrı konu, işin video kısmı da var. Fiyat performans olarak Xiaomi rakipsiz. Mi6 modelinin rakibi de S8 modelleridir. Mi6 modelinin kameradaki Samsung rakibi S6 ve bu kamera alt yapısını kullanan diğer Samsung modelleridir.

Fixpack her türlü durumda garanti veriyor. YouTube'da bir kanal IPHONE X gönderiyor ok yemiş bir telefon :). Telefon onarılmış bir şekilde geri geliyor. (Karıştırmıyorsam olay böyleydi.)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı